Mesajı Okuyun
Old 28-08-2008, 13:35   #8
selhan

Varsayılan bitmez çile

aslında şuan staj yaptığım büromdan gayet memnunum ama düşününce ve arkadaşlarla konuşunca ne kadar çok sorunumuz olduğunu daha iyi anlıyorum.
1-hakim stajyerleri maaş alırken biz neden adamdan sayılmıyoruz.Resmi olarak bu hakkımızı güvence altına almak çok mu zor?
2-neden katip gibi çalışıyoruz,stajyer olarak benim görevim icra takibi yapıp posta atmaksa bunları 4-5 yıl okumadan o kadar masraf yapmadan da öğrenebilirdim.Meslektaşların neden bizi bedava iş gücü olarak gördüklerini anlayabilmiş değilim.Zaten stajın da neden eğitim dönemi içerisinde yapılmadığını da anlamıyorum.
3-sağlık güvencemiz yok.Başımıza gelecek herhangi bir olayda veya hastalık durumunda zaten para almayan stajyere bır de bu yükü mü yüklemeleri gerekiyor?
4-Mahkeme kaleminde çalışanların davranışları berbat.Adam yerine koyulmuyoruz adeta.sanki orda otururken benım taleplerimi yerine getirmek zorunda değilmiş de iyilik olsun diye oraya oturmuş gibi davranmaları tam bir felaket.Ben oraya bir avukat olarak gidiyorsam hak ettiğim saygının bana gösterilmesi gerekir diye düşünüyorum.
Ama netice itibariyle suç yine bizde.Bir türlü isteklerimizi toplu bir şekilde dile getirmeyi başaramıyoruz.Netice itibariyle güzel söylemiş adam:"hak verilmez,alınır."