Mesajı Okuyun
Old 05-02-2012, 22:18   #1
Konuk Ayşegül

Mutsuz 19yıllık eşimle boşanacağız mal paylaşımı ve tazminat hakkında nasıl bilgi edinebilirim? İlgilenirseniz çok minnettar olurum

Merhaba ben eşimle şiddetli geçimsizlik hakaretler psikolojik olarak kızıma ve bana çektirdikleri yüzünden boşanmak istiyorum. Öğretmenim.Benim üstümde herhangi bir mal mülkiyet yok. Eşimde yeni emekli oldu oturduğumuz ev araba onun üzerinde ayrıca başka bir konutta yapılmakta hepsi 2002 den önce ortak olarak yapılmış alınmış şeyler. Eşimle yıllardır birlikte ev arkadaşı gibiyiz hergün kavga dövüş paralarımız ayrı uzun zamandır. Ayrıca eşimi bankada 400-500bn tl yakın bir parası var onun üzerine. Benim üzerimede açılan fakat vekaleti yani hesabı o yönettigi ama benim üzerime olan ona devrettigim bir hesaptada 70-80 bin tl var. 17 yaşında bir kızımız var. Boşanırsak bu ne kadar tazminat alabilirim en fazla neye göre alabilirm ve nafaka talebini en az 700-750 düşünüyorum sadece kızımın dersahane servis ve okul harclıgı ücretleri için. Eşimin yeni emekli maaşıda 2000-2500 tl civarı arası. Yardımcı olur bilgilendirirseniz çok sevinirim Şİmdiden teşekkürler