Mesajı Okuyun
Old 29-12-2012, 13:41   #1
Konuk

Varsayılan velayet değişikliği...

saygı değer avukatlarımıza şöle bir sorum olacak..huzursuz geçen bir evlilik içerisinde devam ederken duygusal anlamda biriyle sağdece tlf görüşmesi yaptım..daha sonrasında eşime ayrılmak istediğimi söledim oda bunu hiç düşünmeden kabul etti ama kızımın velayetini alabilmek için tlf dökümününü(saat,tarih,numara)olarak.delil olarak sunacağını söyledi ama delil sunmadan protokol imzalayarak anlaşmalı olarak boşandık protokol gereği 3 yaşındaki kızımın velayeti bana verildi senenin 4 ayı babada kalma şartıyla.(tlf)onun üzerineydi.protokol gereği babada kalacağı zaman geldiğinde kızımı babasına teslim ettim üzerinden 1 ay geçtikten sonra özlemime dayanamayıp ayrı şehirlerde olmamıza rağmen kızımı görmeye gittim kızımı babasından aldığımda bacaklarındaki morluklar dikkatimi çekti kızıma sorduğumda da yaramazlık yaptığım için babaannem sıkıyor dedi bende polis nezaretinde muayne ettirdim bunun sonucunda darp raporuyla savcılığa başvuruda bulundum yazdığım dilekçemin altına protokolün iptalinide talep ettim...ilk duruşma yapıldı ama iftara olduğunu söleyince hakim bey kızımı pedegog eşliğinde dinlemek istedi.hala devam etmekte mahkeme..bunun üzerine eski eşim boşanma üzerineden 1 sene geçmesine rağmen velayet davası açmış bana.delil olarak 1 sene önceki tlf dökümünü sunmuş ve hiç tanımadığım ve ayrı semtlerde bulunduğumuz evimin yolunu bilmeyen kişiler ve hiç tanımadığım şahısları benim kötü hayat sürdüğüme dair şahit yazdırmış..sizden ricam 3 yaşındaki kızımı benden alabilirmi..bana yardımcı olursanız çok sevinirim.şöle diler getirim velayette değişikliğinde çocuğun psikolojisi göz önünde bulunduruluyormuş kızım babasına gitmek istemiyor babaannesinden çok korktuğunu söylüyor ve ailemle yaşıyorum babamın maddiyatı eski eşime göre çok çok iyi eski eşimin kızıma iyi bir hayat sürebileceğini düşünmüyorum kızımın ilaçlarını bile alamıyor..lütfen yardımcı olun bana çağresizim ve çok korkuyorum kızım benim dünyamm..