Mesajı Okuyun
Old 14-05-2008, 15:53   #42
emrahcevik

bundan birkaç ay önce başbakanlık şikayet merkezine bir mail attım. icra dairesinde bu başlık altında bahsedilen türden bir sorun yaşadığım için. ama mailde sadece icra değil genel olarak adliyelerden ama daha çok da icralardan şeklinde bir şey yazdım. çok sinirlenmiştim. zaten kavga da ettim.

yazımda isim belirtmedim. genel bir soruna dikkat çekmek istedim. dilekçemi işleme koymuşlar. bikaç gün önce savcılığa ifade vermeye gittim.

savcıya verdiğim ifadede; genel bir soruna dikkat çekmek istedim, herhangi bir kişiyi suçlama kastım yoktur. bu tür olumsuzlukları sıkça yaşadığım için bakanlığın dikkatini buraya çekmek istedim şeklinde ifade verdim.

savcıyla biraz konuştuk da. savcı yaptığımın yanlış olduğunu söyledi. soyut birtakım suçlamalar olduğu için. ben de katıldım savcının dediğine. ama bana belge verin o adamların canına okuyum dedi. bu tür şikayetlerde ispat sorunu var.

istanbul dışında bu tür olaylar başıma gelmedi. ama istanbul tam bir felaket. insanın sadece mesleğe olan inancını sarsmakla kalmıyor, memurlara olan güvenini de kaybetmesine neden oluyor.

insan bir süre sonra bir memurdan hayır cevabını aldığı zaman tatmin olmamaya başlıyor. aslında o işin bir şekilde halledilebileceğini düşünmeye başlıyor. esas kötü olan bu.

ama tabi yoğunluk veya başka sebepler bu yollara başvurmak için neden olamaz. kafalardaki iş bitirici avukat tipinin, usule uyan avukat tipiyle yer değiştirmesi gerekir.

yoksa hepimiz paranın alamayacağı şeyler kaybediyoruz bu süreçte.