Mesajı Okuyun
Old 09-10-2007, 16:54   #3
ÇAĞLA

Varsayılan Bir bilet istiyorum...Sadece gidiş olsun..Geçmişimdeki çocukluğuma...

Bir tane tren hayal ediyorum..Adı zaman olan..Vagonları çocukluğumda severek yediğim rengarenk şekerler renginde..Görenler gülsün uzaktan..Sadece bu yolculuğa çıkmayı hakedenler bu oyuncaktan bozma trenin değerini bilsinler.Arada sırada kalksın ama..Ençok isteyenler bilet bulsun..Ve dönüşü olmayan bir tren olsun..Sadece gidiş var..

O kadar farklıydı ki herşey anlatacak kelime bulamamak,belkide söylenebilecek en doğru şöz benim için..Acayip zor geçen günlerimi bukadar çok özleyeceğim o yıllarda hiç aklıma gelmezdi.
Dünyayı hayallerim kadar temiz zanederek büyüdüm ben.Zordu o günler benim için,küçücük bedenimi çoktan aşmıştı hayat sınavı.Kağıttan gemilerim vardı ama tutunabileceğim..Kağıttandı yine rengarenk uçurtmam..Beklentilerim ve zaferlerim sevdiğim çikolatayı alabilmekti sadece.Severdim hayaletmeyi gelecekti beni,mesleğimi,erkek arkadaşımı,okulumu...Daha neler neler.Hayallerim okadar güzeldiki;hayal kurmayı öğrettim çoğu kişiye..Saatlerce uyuyan insanlara öğrettim ben gözleri açık uyumayı.Hayal kurmak daha önemliydi "uyku denilen "geçici ölümden"" hatta daha zevkli.Büyüklerimin;gözlerimi kapatarak saatlerce öyle kalmam konusunda ısrar etmelerine bir anlam veremezdim o yıllarda.Ne yani büyüyecekmiydim o zaman ben!?! Nasıl birşeydiki bu büyümek;saatlerce gözlerimi kapatıp çok yemek yemem gerekiyordu.Büyüyemezsin ama derlerdi ya;nolurdu ki büyüyemezsem..Çokmu iyiydi sanki büyümek!?!
Ben hep güzel zannettim ki büyümeyi.O yüzden yedim tadını sevmediğim çoğu şeyi...O yüzden vazgeçtim gözlerim açık hayal kurmaktan ve bu yüzden tercih ettim "geçici ölüm hali"ni gözlerim açık hayal kurmaya..istemeden.
Ençok sevdiğim oyunlarım vardı.Akşam olmasın isterdim bitmesin o büyülü oyunlar.Mahalle arkadaşlarım ve ben;bugün doktor olurduk hayal dünyasında,yarınsa öğretmen..Evet ve gün biter annelerimizin bizi çağıran sesleri duyulurdu."Neyse bugün de bitti ama umarım yarın yine oyunun en güzel rolünü ben alabilirim" diye umut ederek ayrılırdık tozlu ve rüzgarlı bahçeden...
.................................................. .......
Hayatımın en güzel yılları çocukluğumda geçti.O yılları o kadar güzel yapan şey neydi bilmiyorum.Ama bildiğim tek şey o yılları çok ama çok özlediğim...