Mesajı Okuyun
Old 29-12-2007, 13:40   #8
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Soyut şeyler sadece başarının hayalini kurmakla,kendimizi avutmakla bizleri doyurduğunu sanar bizleri kandırır.Benim buradaki amacım siz arkadaşlarımızın ideallerini ortaya koymaları ya da başarı için neler yaptıkları azimlerini nasıl canlı tuttukları ve yaşadıkları yıkımları da isterlerse belirtmeleri vs....Elbette somut gerçekleri ortaya koymaya çalışacağız soyutlar bize ne kadar yardımcı olabilir ki?Yazabileceğim kadar yazmayı değil ortaya nelşer koyabileceğimizi birbirimize neleri önerebileceğimizi düşünerek bunu sordum sizlere hatta kendime bile.Başarı kişiden kişiye değişir bir anlatımı olmaz bir çok tanım yapabiliriz.Bir kişi yönetici olmak ister kariyer yapmak ister birisi de ev hanımlığını gerçekleştirmek iyi bir anne olmak en büyük başarıdır onun için.İnsanların düşünceleri gök kuşağı gibidir ve hayattan anladıkları anlamak istedikleri de.Başarı konusunda çok somut şey ortaya koyabiliriz ilmin ve bilimin geldiği nokta.Tarihte en güzel başarılardan biri bence ''İstanbul'un Fethi'' gibi...Çalışma hayatımızda,eğitim hayatımızda tempomuzu canlı tutamadığımız zamanlar çoğaldı en azından kendi adıma bunu söyleyebilirim...Amacım soyutluk değildi hukukun-üstünlüğü amacım birbirimize yardımcıu olabilecğeimiz noktalar var mı bunu anlayabilmek?Saygılarımla...