Mesajı Okuyun
Old 03-02-2012, 13:23   #13
altiokebru

Varsayılan konuyu bir başka açıdan değerlendirelim;

Merhaba Sayın Meslektaşlarım;
Konuyu bir başka açıdan araştırırken tartışmanıza rastladım. Benim araştırdığım olay şöyle; işyerinde bir diğer işçinin fiili ve sözlü saldırısına uğrayan işçi işverene bu koşullarda çalışamayacağını söyleyerek iş akdini feshediyor, işten kendi rızası ile ayrıldığına dair yazılı beyanı da var.
İşverenin saldırgan işçi hakkında herhangi bir yaptırım uygulamamış olması, bu nedenle diğer işçinin işten ayrılmak zorunda kalması, işten ayrılan işçiye kıdem tazminatı talep hakkı verebilir diye düşünüyorum. İş akdini kendi fesheden işçi, diğerinin yardımcısı yani astı diyebiliriz. Saldırgan işçi ise usta konumunda ve işveren onu işten çıkartmayı göze alamayacağı için, saldırıya uğrayanın işten çıkmasına sessiz kalıyor. Bu açıklamalar ışığında, iş akdini fesheden işçinin haklı fesih yapmış olduğu noktasındaki düşüncemi nasıl değerlendirirsiniz? Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Tabi konuya ilişkin karar da varsa elinizde ve iletirseniz sevinirim. Zira benim bulduklarım hep sizin tartışmanızda yer verdiğiniz kararlara benzer kararlar.
Saygılar