Mesajı Okuyun
Old 14-09-2003, 20:28   #1
Av.Özcan

Varsayılan Avukatların Saygı Makamı Neresidir?

Arkadaşlar...Geçenlerde başımdan bir olay geçti...

Müdafiiliğini yaptığım bir kişinin yaralamış olduğu şahıs hastanede yatıyordu.Daha yeni sorguya çıkarılacaktı.Ama değişik söylentiler vardı mağdurun sıhhı durumu hakkında.Kimi hayati tehlikesi var diyor kimi ise fazla önemli bir şeyi yok diyor.

Buna bir son vermek ve hayati tehlikesi yoksa bu raporu acilen sorgu hakimliğine yetiştirmek için baştabipliğe hitaben 1136 sayılı avukatlık yasasının 4667 sayılı yasa ile değişik 2. maddesine ayanarak bir dilekçe yazdım, hastanın son durumu hakkında bilgi verilmesi açısından.

Ancak dilekçemi " arz ederim" değil de "rica ederim" diye bitirdiğim için kıyamet koptu.Ben nasıl olur da baştabipliğe rica edermişim.

Ben onlara bunda kötü niyet olmadığını, avukatlar olarak saygı makamlarının yani arz edilecek makamların adliye teşkilatı olduğunu belirttimse de kompleksleri ağır basan doktor arkadaşlar verdiğim dilekçemi bugün git yarın gel edasıyla sallantıya aldılar...Ve tabi beni deli ettiler..

Bu konuda siz neler dersiniz?Avukat her resmi daireden kurumdan veya kuruluştan yetkilerini kullanırken arz mı etmelidir.?