Mesajı Okuyun
Old 15-12-2007, 10:08   #42
Av.Cengiz Aladağ

Sayın Olguner,
Bir mahkeme kararında bu sözcüklerin yer alması, hakaret kastı olmasa bile abestir. Kaldı ki hakaret kastı olmadığı düşüncenizi, derneğin adı, üyelerinin sizce olası niteliği, eşcinseller ile ilgili önyargılarınız ve bir tarafta bir yargı kurumu, diğer tarafta ise sizce "tedaviye muhtaç" kişiler olması gibi hukuksal olmayan gerekçelere dayandırıyorsunuz.
Önyargılarınız o kadar keskin ki, yazmadığım şeyleri bana atfediyorsunuz.

Alıntı:
Bu derneğin kamu sağlığına ve esenliğine,çıkarlarına uygun olmadığını düşünmediğiniz için ben de ikinize hayret edebilirim.

Yine konuyu tartışmak yerine, benim size bir kez olsun olumlu görüş belirtmediğimden dem vuruyorsunuz. Hatta foruma yazmadığınız, bana teşekkür mesajı ile gönderdiğiniz "Hukukçunun Dilindeki mesajlara yorumunuz olmamıştı,demek ki siz sadece hayretinizi ifade etmeyi faydalı buluyorsunuz." tümcesi bile bu yönde. Oysa nedeni basitti bunun; Hukukçunun Dili adlı forumu görmemiştim. Orada yazdığınız mesajlar ve çeşitli karar örneklerini, bu forumla ilgili başka neler yazıldığını ararken buldum ve okudum. Zaten bu forumdaki mesajlarınıza duyduğum şaşkınlığı da, Hukukçunun Dili forumunu okuduktan sonra yaşadım.

Alıntı:
Ama siz,gördüğüm kadarıyla sadece hayret ettiğinizde konuşup ve açıklama yapılmasına rağmen hayretinizi sürdürüyorsunuz.

Sadece hayret ettiğimde mi mesaj yazdığımı, yoksa bilgimi olabildiğince paylaşmaya mı çalıştığımı THS'deki tüm mesajlarıma bakarak anlayabilirsiniz.
Düşüncelerle mücadele edilebilir ama önyargılarla başa çıkılamaz.
Düşüncelerimi yeterince ifade ettim; foruma başka katılım olmadığı sürece ben de yazmayacağım.