Mesajı Okuyun
Old 13-12-2013, 09:47   #23
MEGA46

Varsayılan asliye hukuk mahkemesi davayı ret etti

Sayın Armağan bey.
12.12.2013 tarihli duruşmada hakim, imalat bedeline yönelik davamızı ret etti. Duruşmada hakime sözlü olarak Allah'a havale ettiğimi belirttim.
Duruşma zaptına, güçlendirme işleminin mevcut bina maliyetini kat be kat geçtiğini yazdırarak davayı ret etti.
Oysa aynı hakim, hem ruhsat almam için yetki verdi, hem güçlendirme yapmam için yetki verdi.
Ben bu yetkiyle hem ruhsatı aldım, hem de güçlendirmeyi yaptım.
güçlendirme bedeli mevcut binanın yüzde 10 oranına tekabül etti.
arsa sahiplerinin idare mahkemesinde vekalet vermedik beyanı ile ruhsat iptal davası açmaları ve idare mahkemesinin yerel mahkemenin verdiği yetkiyi hiçe sayarak ruhsatı iptal etmesi sonucunda, duruşmada ruhsatın iptal edilmesi bizi bağlayan bir konu değildir, arsa sahipleri gitsin ruhsata imza atsın ruhsatı işler hale getirsinler dememize rağmen mahkeme davayı ret etti.
şimdi mevcut binanın imalat bedeli bir tarafta dursun, hem ruhsat bedeli hem güçlendirme bedeli nasıl olacak.
kaldı ki, yargıtayımızın içtihatlarında ruhsat alınabilinir bir inşaatın bile imalat bedeline hükmedilmesinin gerektiği kararları mevcut olmasına rağmen.
Hukukumuzun ve hakimin kasti bazı şaibeli kulağımıza gelen duyumları maalesef ispat edemediğimden şimdilik beklemedeyim. mecburen bu kararı temyiz edip hakkımızı Yargıtay da arayacağız. geç gelen adalet adalet degildir.
tüm meslektaşların bu konuda ellerinde varsa Yargıtay kararları ve yardımlarını bekliyorum.