Mesajı Okuyun
Old 26-10-2011, 10:55   #3
üye38190

Çözüm

Alıntı:
nikahlı olduğum eşimle evlendiğimiz yıldan beri ayrı yaşamaktayım ve ne yazıkki ikametgah adresimiz benim yaşadığım adres.Kasım ayında boşanma davamız var anlaşmalı boşanma olacak.Kendisine ait borçlar yüzünden icra takibi yaşadığım eve yapıldı.Benim sormak istediğim anlaşmalı boşanma davasında imzaladığımız maddi manevi tazminat davası açmayacağızımı belirtmiş olduğumuz maddeye dayanarak evime icra geldiğini ve mağdur duruma düştüğümü icra takibine istinaden ödemek zorunda olduğum miktarı karşı tarafın bizzat kendime ödenmesini sağlayabilirmiyim.Maddi tazminat talep edebilirmiyim.
Yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler

Anlaşılan o ki, anlaşmalı boşanma protokolü dışında birtakım talepleriniz mevcut olacak. Öncelikle duruşmada anlaşmalı boşanmadan vazgeçtiğinizi beyan edin, yaşanılan olayları bir dilekçeyle mahkemeye sunun. Mahkemeye anlaşmalı boşanmayı çekişmeli boşanmaya dönüştürecektir. Tabi taleplerinizi mahkemeye bildirmeniz gerekecek, belki de ayrı bir alacak davası açacaksınız.

Avukat desteğini doğrudan almamanız halinde, hak kaybına uğramanız kuvvetle muhtemeldir.