Mesajı Okuyun
Old 23-09-2010, 17:42   #7
dilekacr

Merhabalar
Benzer bir olay benim de başıma geldi yakın zamanda ancak duruşmadan atılmadım, sadece ihtar edildim ve zapta itirazlarımla beraber geçti. Hakim önce hukuk işleri genel müdürlüğünden görüş soracağını söyledi şimdi ise baroya şikayet edecekmiş. Benim olayımın 1 hafta sonrasında bugün İstanbul barosundan gelen bir avukar icra hukuk mahkemesi hakimince aynı sebeplerle polis zoruyla dışarıya çıkartıldı. Avukat beyden bu konuda ceza İşleri genel müdürlüğünün talep üzerine bildirdiği ve ayağa kalkılacak durumları belirten bir görüşü olduğunu öğrendim. Bu yazıyı tarayıp sitede de konuyla ilgilenen arkadaşların elinde yazılı bir belge olması açısından en kısa zamanda paylaşacağım. Aynı zamanda ben baro kanalıyla ya da baro yanaşmazsa şahsi olarak hukuk işleri genel müdürlüğüne konu ile ilgili bir dilekçe yazarak görüş bildirmelerini talep etmeyi düşünüyorum. Diğer bir ihtimal hakimi şikayet etmek, ancak hakimin düştüğü seviyeye inmek de canımı sıkıyor.
Bugün yaşanan olay bazı hakimlerin bu konuda ne kadar tehlikeli olduğunu da gösterdi, ancak bu olayların yaşanmasından korkarak hareket etmeyi de avukatlara ve meseleğe yakıştıramıyorum..