Mesajı Okuyun
Old 23-08-2011, 14:24   #1
Konuk

Varsayılan almanya'da yaşayan çocuğumun velayetini almak istiyorum.

merhaba.ben 42 yaşında türk vatandaşı bir kadınım.alman bir kişiyle türkiyede resmen evlendik.6 yaşında bir oğlum var.babasıyla geçen yıl almanyaya gittiler.ben de aile birleşimi için başvurdum ama eşim takip etmediği ve istemediğinden dolayı(sonradan anlayabildim),vize red cevabı geldi.oğlumu gider gitmez kinderheima almışlar.1 buçuk yıldır oğlum kinderheimda yaşıyormuş.eşim geçen ay tecavüz suçundan cezaevine girmiş.bana eşimin erkek kardeşi face adresimden haber verdi,alman polisi ve jugendamt beni arıyormuş.bende almanyada bana verilen polisin numarasını aradım,olayları öğrendim.eşim benim onları terkettiğimi ve çocuğu ona verip bıraktığımı hiç iletişim kurmadığımızı söylemiş.oysa sürekli telefon ve msn yoluyla konuşuyorduk.çocuğu da ayda 1 veya iki kere görüyordum msn den.ama ben çocuğun kinderheimda olduğunu algılayamadım hiç.anaokuluna gidiyor akşam gelip yatıyor zannediyordum.eşim benide avukat ve polisleri de sürekli yalanlarıyla uyutmuş.eşimin suçu 2 kardeşe tecavüz(erkek çocukları ;6 ve 11 yaşındaymış).bu çocuklar eşimin öz yeğenleri.şimdi velayet tamamen babadan alınmış.beni velayet davası için almanyaya çağırıyorlar.eylülde olacak mahkeme.ve bana usulen orada türk avukatta buldular,şu anda iletişim halindeyim.şimdi ben türkiyeden oraya çocuğun velayetini almaya gidecem,burada şu anda işsiz ve maddi imkanlarım hiç yok.kardeşimin yanında kalıyorum.bu imkansızlıklardan dolayı çocuğu bana verirlermi.ben yinede çocuğumu alıp burada bir iş bulup bakarım,kız kardeşimin evinde kalırız.ama bu çocuk için iyi bir zemin değil biliyorum ama maddi imkanım yok diye beni çocuğumdan ayırsınlar istemiyorum.zaten bunca yıl eşim tarafından kandırılmış çaresiz bırakılmış bir kadınım.ben ne yapmalıyım bilmiyorum.eşimden ayrılacam tabiiki.oğlum alman vatandaşı ama türkiyede doğdu,türk vatandaşlığıda istenirse hemen onaylatılabilinir türkiyede.neticede babasıyla resmi olarak evli durumdayız şuanda.her ne kadar benim oraya gitmemi istemesede.ayrıca herkese yalanlar söyleyerek kötüleyen bir insan ayrıca suçu da çok iğrenç.ben oğlumun almanyada eğitim görmesini istemiştim.o yüzden önceden gitmelerini istedim.ama türkiyeye getirirsem buradaki şartlar maddi olarak çok iyi olmayacak.çünkü benim hiçbir maddi imkanım ve işim yok.yardım v.s alsam nereye kadar.ben oğlumla almanyada eğitimi süresince kalma imkanım olabilirmi.bu imkanı ikimize sağlarlaqrmı.ben oğlum için en iyisi olsun istiyorum her anne baba gibi.ne yapmalıyım bana akıl verin lütfen .çok da çaresiz ve yıkılmış durumdayım.bu kadar kötülükle karşılaşmak yıktı beni,perişan oldum.almanyadaki avukatada soruyorum bu konuları ama ,ben yinede beni yönlendirecek başka bilgiler alabilirim umuduyla yazdım.bana bilgileriyle yardımcı olacak kişiler vardır umuyorum.teşekkürler ediyorum.iyi çalışmalar.