Mesajı Okuyun
Old 04-12-2012, 17:38   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba,

1 yıldır birlikte olduğum, birlikte yaşadığım erkek arkadaşım beni tehdit ediyor, kapıma gelip huzursuzluk çıkarıyor ayrıldık diye. Beni ve köpeğimi ölümle tehdit ediyor. Kendisine karşı "Restraining Order" almak istiyorum, öncelikle bunun Türkçesi nedir?

Kendisi kimliğimin fotoğraf kısmını yaktı ve dolayısıyla kimliğim geçersiz olabilir, bu şekilde hukuki işlem başlatabilir miyim?

Kendisi aynı zamanda asker kaçağı olduğu için, bu karar için başvurduğumda bunun ortaya çıkıp restraining order çıkmadan, askere gönderilmesi söz konusu olur mu?

Vereceğim dilekçede adresini girmem gerekiyor ancak adres bilgisi bende yok, bunun için ne yapabilirim?

Evli olmadığımız için hangi mahkemeye başvurmam gerekir, ne yapmam gerekiyor?

Avukat tutmam gerekiyor mu?
Avukat tutarsam benim hukuki temsilcim olarak benim yerime mahkemeye gidebilir mi?

Böyle bir işlemin ücreti ne kadar olur?

Çok teşekkürler!

"Restraining Order" tamlamasını nereden duydunuz, bilmiyorum ama kastettiğiniz şey "koruma kararı"dır. Kimliğiniz bu haliyle resmi işlemler için yeterli değil. Öncelikle kimliğinizi değiştirmeniz gerekir. Bu haliyle delil olarak kullanabilirsiniz.

Kişi "asker kaçağı" ise, askeri birimlerin görev alanına girer. Yaptırıma karar verecek merci de onlardır.

Evli olmasanız da görevli mahkeme aile mahkemesidir. Dilekçe ile müracaat etmeniz gerekir.

Avukat tutmalısınız. Avukat sizin adınıza tüm hukuki süreci takip edebilir.