Mesajı Okuyun
Old 08-04-2007, 14:59   #14
Av.Gülsüm Sezen

Alıntı:
Yazan gabin21
Ben hep tıp okumak istemişimdir..Ama fen puanım beklediğim kadar yüksek gelmezdi hiç.Şimdi de hukuk okuyorum ama sınavlarda gerektiği kadar başarılı olamıyorum.Hımmmm çok düşündürücü

Sayın Gabin21;
Burkuldu içim bir nebze bu mesajı okuyunca . Haddim olmayarak; bence aman ukdeniz olmasın bu durum diyorum efendim .Çünkü;

1- Tıp ve hukuk manevi anlam ve hazda birleşen mesleklerdir aslında: İkisinde de bir insanın hayatı söz konusudur bir şekilde kısmen/ külliyen. Ama hukukta elleriniz kana bulanmaz, gönlünüz belki..

2- Sınav sonuçlarını hiç takmayınız efendim, geçmenizi sağlayacak kadar olsun yeter. Sayısal zekanız önde olduğundan olabilir bu. Hukukta sayısal zeka, yeri gelir üstünlük sağlar size, ön plana çıkarır sizi. Sınav sonuçları ile pratik hukukçu olmak inanın hiç doğru orantılı gitmiyor çoğu zaman..HUKUK LOSYONUNU SÜRÜNMENİZ TEMELDE YETECEKTİR SİZE BENCE. BAŞARI DİLEKLERİMLE...

Bu arada ben okuma-yazmayı öğrendiğim 1.sınıfımda beri (6 yaş) canım ilkokul öğretmenimin teşvikleriyle, kompozisyon ve şiir dallarındaki başarılarım nedeniyle; hep TÜRKÇE/ EDEBİYAT ÖĞRETMENLİĞİne yakıştırıldım, ben de yakıştırdım. Hatta geçen yıla kadar ders dahi verdim zevkle..Ama konuşmayı öğrendiğim (15 aylık) yaştan beri de yaptığım cadılıklarla da "AVUKAT OLACAK BU KIZ KESİN" temenni/ bedduasıyla -şaka- da karşılaştım..Demek avukatlık ağır bastı Ama böyle bir meslek olmasaydı, kesinlikle minik meleklere Türkçe öğretirdim Saygı ve sevgilerimle..