Mesajı Okuyun
Old 04-10-2012, 19:11   #84
avmurat

Sayın Necropsiye, her türlü değerlendirmeden uzak olarak, öncelikle bir meslektaşım ve bir insan olarak, yaşadığınızı hissettiğim, sizin de çok güzel hissettirdiğiniz hayal kırıklığınızı paylaşıyorum.Umarım bir an önce bu sıkıntılı halden kurtulursunuz.
Bununla birlikte, yaşadığınız deneyimler sonucu tek çözümün mesleğinizi bırakmak olmadığını düşünüyorum.Bana göre avukatlık mesleğinin çok çeşitli formları vardır.Sizin bu hale gelmenizle sonuçlanan sadece bir formu olmuş: 7-8 kişinin çalıştığı, yoğun bir iş temposu gerektiren, bunun beraberinde bazı ticari kuralları da gözardı etmemek zorunda kalınan bir form. Acaba sizin için yanlış bir tarz seçimi olmuş olabilir mi?
Sayın meslektaşım, avukatlığı hiç bir şekilde yapamayacağınıza karar vermeden, hatta bunları deneyimlemeden, mesleğinizi bırakmamanız gerektiğini düşünüyorum.
Kötü örneklerin hepimizin sorunu olduğunu, hepimizin bunlara rağmen bu mesleği yürütmeye çalıştığımızı, sizin mesleğinizi bırakmanızın bu olumsuzlukların çözümüne katkısı olmayacağını bilmenizi isterim.
Tercih sizin tabii ki; ancak kendinize başka koşullarda da şans tanımanızı ve bu uğraşınızda başarılı olmanızı dilerim.Saygılarımla.