Mesajı Okuyun
Old 04-07-2011, 18:36   #1
Konuk

Varsayılan Farklı bir durum lütfen yardım edin

merhaba
ben 25 yıllık evliyim ve boşanmak istiyorum.ev hanımıyım ve bir gelirim yok.eşim bana hiçbir zaman iyi davranmadı, kocalık görevlerini yıllardır yerine getirmiyor. eve ve çocuklarımıza hiç bir masraf yapmaz. yapmadığı gibi üzerine miras yoluyla kalan mallarıda kaybetmeye başladı.birine senet imzalamış ve adam dolandıcı çıktı. kendine ait bir evi korkusundan sattı bile.ama senet boş yani biz, oturduğumuz evin de elimizden gitmesinden korkuyoruz. benim sorularım şöyle
1. oturduğumuz evi ve diğer malları kaybedilme ihtimaliyle güvence altına alıp satılmasını önleyebilirmiyiz?
2. gayrimenkuller miras yoluyla geldiği ve kendisinin hiçbir katkısı olmadığı için çocuklarım, bu mallar üzerinde hak talep edip satılmasını önleyebilirmi(ikisi de reşit)?
3. hayat standardımın korunması için oturduğum daireyi(bu da miras)alabilirmiyim? üzerinde iki daire bir tarla var.
4. evlilikten sonra edinilmiş bir mal yok. dolayısıyla eşit bölüştürelecek bir mal da yok. sadece şu an bankada bir miktar parası var.boşanma süresine kadar onu da kaybedebilir. yani boşandığımda elimde hiçbir şey kalmayacakmı?
25 yıl hep sıkıntı çektim ne olur yardım edin