Mesajı Okuyun
Old 22-02-2008, 11:43   #278
ayselari

Mahçup

Selam;
İzmir rahatlığı ve biraz kendine özgü yapısı ile değişik bir il bence..Yukarda İstanbul'un aşağıda da Denizli'nin ticari etkisi ve sıkışmışlığı fazladır.
Dürüst olmak gerekirse İzmir insanı biraz da tembeldir. Şimdi arkadaşlar alınacak ama, yazın 3-4 den sonra hele de cuma günleri kimse yerinde bulunmaz. Sabah erken saatte bürolar erken gelmeyi gerektirecek iş yoksa zaten açılmaz.
O yüzden ya kurum avukatlarının yanında sigortalı çalışacaksınız ya da kendi büronuzu açıp yağınızla kavrulacaksınız.
Ben İzmir'e gelmenizi hele de İstanbul'dan; hiç tavsiye etmem. Kısır kalırsınız bence..İş yükü ve çeşitliliği dağınık ve avukat sayısına göre azdır. Bunlar tamamen benim fikirlerim tabii ki.
Kolay gelsin..

CMK alacaklarına gelince; dava etmek de çözüm değil bence.. Çünkü herkes topu bir birine atıyor. Baro, Adalet Bakanlığını; Adalet Bakanlığı, Maliye Bakanlığını adres gösteriyor.Kaldı ki; davayı kazansanız bile devlet malını haczedemiyorsunuz. Elinizde ilamla kalma ihtimaliniz yüksek.. Deneyen arkadaşlar olduğunu ya husumet yokluğundan davasının ret edildiğini veya tahsil kabiliyetitsiz bu aşamada kaldığını duydum.

Kolay gelsin hepimize..: ürkek: