Mesajı Okuyun
Old 21-07-2003, 15:50   #3
Kuzey

Merhaba,

Öğrenci olmanız nedeniyle idealist yaklaşım tarzınızı taktirle karşılıyorum. Umarım bu hassasiyetiniz meslek hayatınıza atıldığınızda da devam eder. Ve haksız bulduğunuz, inanmadığınız bir davayı sırf para kazanmak için almazsınız.

Ama avukatlara güvenmiyorum demiyorum. Şüphe duymaya başladım diyorum. Foruma danışma sebebim ise birçok avukatın bulunduğu bir ortamda hiçkimse "olmadık vaatler" sunmayacağı içindir. En azından başka bir meslektaşının yada sizin gibi konulara hassasiyetle yaklaşanlardan gelecek cevaplarından cekinir.

Çünkü gördüğünüz gibi dava hakkında yazdıklarım son derece açık ve anlaşılabilir sanırım. Yani bir avukat adayı olarak ilk görüşmede bunların dışında benden ekstra bir bilgi talebiniz olmaz.

Ayrıca sadece kanunları bilmek avukat olmak için yeterli olsaydı hukuk fakülteleri kurulmazdı. Hiçbir avukat da bütün kanunları ezbere bilmek zorunda değil. Ben danışabileceğim, bana hukuk sisteminin gereğince cevap verebilecek hatta "hayır bunu yapamayız boşuna uğraşmayın" diyebilecek bir avukat bulmaya çabalıyorum.

Kanunu ezberlediysem bu avukat olma hevesim için değil, elimdeki şartlarla ne yapabilirim i öğrenmek içindir. Çünkü bunu kimse bana açıkça söylemiyor. Ama bu durum da benim davaya tek başıma girebileceğimi göstermez. Dediğim gibi kanunları bilmek pek bişey ifade etmiyor.

Hukuk sistemi ne gerektiriyorsa onu istiyorum. 4 yıldır bu sabrı gösterdiğime inanıyorum. Ve amacım burda avukatlarla ilgili bir tartışmaya girmek değil. Çünkü benim derdim zaten bana yetiyor. Avukatlarla da bir derdim yok. Sadece bu güne kadar bir çözüm bulamadığımı söylüyorum.

saygılarımla..