Mesajı Okuyun
Old 16-09-2019, 12:00   #4
Av.SeymaK

Alıntı:
Yazan Av. Ayşe Yasemin
Meslektaşım sizin yerinizde olsam kararın tebliğini bir an önce sağlayıp dosyayı kapatmaya çalışırdım. Zira derdestlik tehlikesini bertaraf etmek için önünüzdeki tek engel tebliğ çünkü üst mahkemeye başvuru durumu yok.

Derdestlik itirazı ile, tarafların, sebebin ve dava konusunun aynı olması durumunda karşılaşabilirsiniz. Burada davanın belirsiz veya kısmi olarak ikame edilmesinin fark yaratmayacağı kanaatindeyim. Açıkça fazlaya dair taleplerden vazgeçilmediği sürece hakkınız zayi olmayacağı için bu noktada en kötü ihtimalle alacağınızın 100,00.-TL.'si için sıkıntı söz konusu olur.

Meslektaşım cevabınız için teşekkür ederim. Ancak şu kafama takıldı, önceki kararı tebliğ ettirsem bile sonuçta ikinci davayı açtığım tarihte açık bir dosya olmaması gerekiyor. Ben karara çıkmış ancak henüz kapanmamis bir dosya varken ikinci kez dava açmış görünüyorum. Kimisi de birşey olmaz böyle devam etsin dosya diyor ama uzun vadede bu riski almaya değer mi sizce? Çünkü onincelemede reddolunursa vekalet ücretinin yarisi yani 100 tl öderim karşıya en fazla. Usulden ret olacağı için esasa ilişkin taleplerim yine zarar görmez. Hiç riske girmeden önümdeki çalıları temizleyip mi yola devam etsem bilemiyorum. Bu hususta bir fikriniz var mıdır?