Mesajı Okuyun
Old 24-08-2005, 10:43   #1
tarlak

Varsayılan Yargılama Usulü Hk.

Herkese merhaba..
2004 yılı içinde hakkımda bir icra takibi açıldı. Süresi içinde itiraz ettim ve yine karşı taraf süresi içinde itirazımın iptali için dava açtı. Dava 2004 yılı sonunda "görevsizlik" nedeniyle iptal edildi. Bu arada oturduğum yerden taşındım. Yeni adresimi muhtarlığa ve karakola hemen bildirdim. 2004 yılı sonundaki karar duruşmasında hakim görevsizlik kararı verirken bana "Davacılar bu davayı sulh hukuk mahkemesinde açacaklardır. Eğer açarlarsa oradan sana tebligat gelir" demişti. Ancak aradan geçen süreye rağmen gelen giden birşey olmadı. Ta ki geçen perşembe gününe kadar. 18.08.2005 te gelen yazıda mahkemenin görüldüğü ve sonuçlandığı, aksi bir belge ve beyan sunmadığımdan sonuçlandığı ve itirazımın iptali ile icranın devamına karar verildiği yazılı. Tam neler oluyor demeye kalmadan ve ben evde yokken avukat gelmiş ve icranın gereğini yaparak mallarımı haczetmiş. Sorum şu:
1- Mahkemenin nerede ve ne zaman açıldığı bilmeden ve savunma yapmadan bir mahkeme nasıl görülür.
2- Karar metnini yeni adrese gönderebilen mahkeme başkaca bir tebligat yapma ihtiyacını neden duymaz.
3- Adresimi gizliyor olsam anlarım ama, kaçak olmadığım halde böyle bir karar hukuki midir.
4- Acilen neler yapabilirim.
Saygılarımla...