Mesajı Okuyun
Old 28-09-2011, 15:33   #10
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan SINIRSIZ
Size aynen katılmaktayım. bizim açılmış bir hukuk davamız da var zaten fakat ceza hakimi ısrarla bu ordakinden farklı sadece hagb açısından maddi zararınızı soruyoruz diye bizden bir rakam istiyor. Anladığım kadarı ile söylediğimiz rakamı sanık kabul etmezse HAGB. karar vermeyecek mahkeme.. fakat söylediğiniz gibi benim beyanım nasıl bir kıstas olacak bende anlayamıyorum maddi zararın hesaplanması açısından dosya bilirkişiye gönderilsin dedim mahkemeye. bunu da reddetti. siz bir rakam bildirmek zorundasınız diyor yani ısrarla. bende mecburen yüksek tutarak bir rakam bildireyim diyorum. sanırım yapacak başka bir şey yok. ?

Zarara ilişkin beyan:

Müvekkilimin zararı giderilmiş değildir, maddi zararımızın tesbit ve tazmini için hukuk mahkemesinde dava da açtık, numarasını bildiriyorum, celp edilsin deyin, bence kafi.

Kim nerden bilecek kuruşu kuruşuna da beyanda bulunacak ki...

Hakim zararın tam miktarına ulaşmak istiyorsa, o dosyada tesbit edilen miktarı öğrenmek ve celp etmek durumundadır.

Yok, hükme gitmek ve dosyayı bitirmek istediği kanısında iseniz, müvekkilinizin maddi zarara uğradığının aşikar olduğunu ve sanık tarafından bu zararın giderimi hususunda da bir girişimde bulunulmadığı noktasına ısrar ve vurgu yapın.

Saygılarımla.