Mesajı Okuyun
Old 28-09-2011, 15:18   #8
SINIRSIZ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
Sayın Meslektaşım,

Tazminat davanızı açmanızı ve mahkemeye bildirmenizi öneririm. Bu şekilde sizin maddi zararın miktarını hükme esas alınacak ve sanık karşılayacak şekilde beyan edebilmeniz mümkün değildir. Belgeye dayanmayan ve/veya tahmini bir zarar beyanını da mahkeme kabul etmeyeceği gibi bu durum zarar gören açısından da risk oluşturacaktır. Zira, katılandan zararlarının giderildiğinin beyanı beklenmektedir...

Doğru yolun hukuk davası açmak ve zararı bu davada miktaren tesbit ettirip, bu dosya ve rakam üzerinden sulh olup, bu şekilde ceza mahkemesine beyanda bulunmak olduğu kanısındayım.

Saygılarımla.

</H4>
Size aynen katılmaktayım. bizim açılmış bir hukuk davamız da var zaten fakat ceza hakimi ısrarla bu ordakinden farklı sadece hagb açısından maddi zararınızı soruyoruz diye bizden bir rakam istiyor. Anladığım kadarı ile söylediğimiz rakamı sanık kabul etmezse HAGB. karar vermeyecek mahkeme.. fakat söylediğiniz gibi benim beyanım nasıl bir kıstas olacak bende anlayamıyorum maddi zararın hesaplanması açısından dosya bilirkişiye gönderilsin dedim mahkemeye. bunu da reddetti. siz bir rakam bildirmek zorundasınız diyor yani ısrarla. bende mecburen yüksek tutarak bir rakam bildireyim diyorum. sanırım yapacak başka bir şey yok. ?