Mesajı Okuyun
Old 17-05-2014, 09:37   #4
Konuk

Varsayılan boşanma davasından sonra aynı evde yaşamak

mrb ben 10 yıllık evliyim 6 yaşında bir oğlumuz var. eşim le tartıştık eşim boşanma davası açmış ben karakoldan okulumun aranması ile öğrendim boşanma davası açtığını. ve bu olay üzerine şok yaşadım. 31 mart ta açmış davayı ancak aynı evde olmamıza rağmen bana hiç bir şey söylemedi. ve eşim ile hala aynı evde yaşıyoruz. ben boşanmak istemiyorum. ben kadınım oğlum var evimi bırakamam ailemde olsa gideceğim yer çocuğumun bu süreçte düzeninin bozulmasını istemiyorum . eşim telefon dökümlerimi hemde 4 yıllık 2 yıl önce kapanan hattımın dahi dökümlerini istemiş hatta hts kayıtlarını ancak dava dilekçesinde dava konusu evlilik birliğinin temelden sarsılması. benim komşularım şahit bizim ne kavgamız nede huzursuzluğumuz olmadı. mahkemede onlarda şahit olmak istediklerini özellikle belirttiler. ben öğrt. eşim bankada çalışıyor. yani belkide hayatında biri deyip tüm maaş hesabımın, kredi kartımın, telefon görüşmelerimin dökümlerini talep etmiş.( şu numara diye belirttiği bir şey yok) ve dilekçesinde belkide hayatında biri var demiş. ve oğlum bizim okulumuzun öğrencisi kapıdan birlikte çıkıp birlikte giriyoruz hayatımda biri olsa oğlumun önünde mi? görüşücem ( 6 yaşında bir çocuk herşeyi bilir ve sorulduğunda anlatır. mahkemeler bir " BELKİ" ile bunları talep eder mi? yani o zaman belki deyip ben eşimden de her belge vs talep edebilir miyim? bir de bazı aynı sebeple açılan davalarda aynı evde yaşanmaya devam edilmesi davanın reddedilmesine neden olmuş o kararlar emsal teşkil eder mi? ben bunu öğrenmek istiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim