Mesajı Okuyun
Old 27-02-2012, 22:42   #6
Av.Numan Sufracı

Öncelikle yardımcı olmaya çalışan tüm meslektaşlarıma , teşekkür ediyorum. Ancak yapılan yorumlar birbirinden farklı olduğu için , kafa karışıklığına sebep oluyor.
Alıntı:
Taşınmazın türüne göre katkınızı ispatlayabilirsiniz. Takı vs mi?
Davaya konu olan taşınmaz mal. Bu taşınmaza yapılan katkımızı ispat etmeye çalışıyoruz.
Alıntı:

Sayın Sufracı, her ne kadar katkı payı demiş iseniz de anlatımlarınızdan davanın edinilmiş malların tasfiyesi neticesinde talep edilen katılma alacağını algıladım.
Bu noktada...kritik soru , taşınmazın alındığı tarihtir. 2002 yılından önce mi alındı ? 2002 yılından sonra mı alındı ? 2002 yılından önce alındı ise ve evlilik de 2002 yılından önce olduğu için '' Katkı Payı" davası olarak nitelendirmemiz gerekiyor. (Somut olayımızda bu şekilde)
Taşınmaz 2002 yılından sonra alınmış ise "Katılma Alacağı Davası"olarak nitelendirmemiz gerekiyor... diye düşünüyorum.
Asıl sorunumuz ise şu;
"Katkı Payı Davamızda" boşanma davasında tartıştığımız delillerden farklı olarak , yeni deliller sunabilirmiyiz. En azından boşanma davasında dinlettiğimiz tanıkların dışında yeni tanık dinletebilir miyiz ? Bu konuda elinde Yargıtay Kararı olan meslektaşımız var mı?