Mesajı Okuyun
Old 26-08-2008, 16:48   #14
avokumus

Varsayılan İyİ Bİr Avukat BaŞliĞi Yerİne Bİr Avuklatin Dosyasi Nasil Olmali Desek Olurmu

Ben meslek tecrübelerimden yola çıkarak biraz daha genç meslektaşlarımıza yardımcı olmak adına sistematik olarak yazayım elimden geldiğince
1- Dosya temiz ve düzgün olmalı ( eski karalanmış bir kaç kez isim değiştirmiş olmamalı)
Bu mesleğimize saygıyı gösterir
2- Hakimin elindeki tüm evrak eksiksiz bu dosya içindede olmalı ( fotokopiden kaçınmayalım)
3- Müvekkilden bu davaya girmek için yetki belgesi alıp koymalı
4- Faxlar zamanla silindiğinden ve okunmadığından faxların fotokopileri çekilmek suretiyle aslı ile birlikte dosyada bulunmalı
5- Müvekkille bir ön görüşme yapmalı ve görüşmeler imzası ile teyit edilerek dosyada bulundurulmalı ( sonra ben demedim öyle değildi gibi itirazlarda bulunmaktalar sıkıntıya düşülür)
6- Telefon görüşmeleri ve kişisel görüşmeler dosyaya not olarak yazmalı
7- Bildirdiği tanık ve adresleri kendi el yazısı ile alınmalı ve başka tanığının olmadığı teyit edilerek imza altına alınmalı
8- Davanın ilerleyen aşamalarında vazgeçme , ibra, feragat talepleri ve gerekçeleri tutanakla alınıp dosyada bulundurulmalı
9- Temyiz etmeyi isteyip istemediği tutanakla alınmalı
10- Dava bitiminde ibra alınarak sonuçlandırılmalı
11- Mahkemeye gelen her evrak ve işlem dosyanızdada bulunmalı mahkeme dosyasından hiç bir eksiği olmamalı
12- Detaylar istenirse görüş bildirebilirim iyi günler