Mesajı Okuyun
Old 26-05-2008, 12:30   #1
Avukat Kamer Akgül

Varsayılan Boşanma- Maddi Tazminat- Katkı Payı Tazminatı

Müvekkilem bana vekalet vererek evlendiği eşine karşı boşanma davası açmamı istedi. Dava dilekçemi yazdım ve müvekkileye de okuyarak kendisine de bir nüsha verdim. Çok iyi hemen davayı açalım demesi üzerine davayı açtım. Fakat müvekkilem ile sonraki görüşmelerinden, kendisinin evliliği ile birlikte 150.000,- Euro'ya bir ev aldığını ve bu evi de tapuda sadece eşinin adına kaydettirdiğini öğrendim. Ben boşanma davası dilekçesinde, müvekkilemin eşinden herhangi bir nafak, maddi-manevi tazminat talep etmediğini belirtmiştim. Müvekkilem, eşinin başlangışta bu evi kendisine vereceğini söylediğini fakat boşanma davasından sonra eşinin kendisine evi vermeyeceğini ifade ettiğini söyledi. Bu evi katkı payı tazminatı davası ile talep edebileceğimi düşünüyorum ama yine de boşanma davası dilekçesindeki '' müvekkilemin davalı eşinden hiçbir nafaka ve maddi-manevi tazminat talep etmeyeceği'' yönündeki cümlemin katkı payı tazminatı davasını açmamda bir engel teşkil edip etmeyeceği konusunda tereddütlüyüm. Bu noktada kıymetli görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar.