Mesajı Okuyun
Old 24-06-2013, 08:57   #1
3434

Varsayılan çekişmeli boşanma - malvarlığının değeri

merhabalar,
Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Yaklaşık 2 ay önce boşanma davamı açtım ama aynı zamanda eşimi anlaşmalı boşanmaya ikna etmeye çalışıyorum.
5 yıllık evliyiz.Evlilik birliği içinde edindiğimiz bir arabamız, bankada bir miktar birikimimiz ve kooperatifte borçları devam eden konut hissemiz mevcut. Hepsi eşimin üstüne kayıtlı.
Eşim eninde sonunda bu işin biteceğini kabul etse de "boşanmak istemiyorum" şeklinde dava dilekçesi yazıyor. Asıl niyetinin (davanın yaklaşık 3 yıl süreceğini göz önünde bulundurarak)maddi anlamda karlı çıkmak olduğunu biliyorum.Argümanları aşağıdadır. Sorum:Aşağıdaki argümanlar bana mantıksız geliyor ama gerçeklik payı var mıdır?
1) Kooperatif evi tamamlanacak yakında. Evi kiralayacak ve gelir elde etmeye başlayacak, Boşanma süreci 3 yıl sürerse benim kiraya ilişkin hakkım olmayacak.
2) Araba : Zaten belli bir yaşa geldi. 3 yıl sonraki satış bedeli düşünüldüğünde maddi anlamda hiç bir getirisi olmayacak. Bu arada arabayı dilediği gibi kullanacak.
3) Birikim : Zaten onun kontrolünde , bu süreçte bu parayı dilediği gibi kullanacak.Belki de faiz vs getiri elde edecek, benim yine zararıma olacak.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler