Mesajı Okuyun
Old 24-09-2006, 00:15   #11
Av. Çetin

Bir tahsildar akşama kadar dışarda para topluyor olabilir ancak siz sorunuzda, şahsın hastanede çalıştığını söylüyorsunuz, yani şube her nekadar bağcılarda olsada aslında işçinin çalıştığı yer Cerrah Paşa hastanesi, eğer işçi orda çalışıyorsa temadi var demektir, bu hususta Sayın Doğanel de "İşçinin burada ikametini gerektirecek süreklilikteki çalışmalar hariç.." demekle aslında Sayın Selim Balku'nun "ayrık durumları aykırı tutarsak -yani işçi üniversite hastanesindeki işi temadi oluşturarak temayüz ediyorsa" sözüne katıldığını anlıyorum.

Demek istediğim aslında sayın selim balku ile sayın doğanel aynı şeyi söylemekte yani eğer işçi o yerde sürekli olarak çalışıyorsa o üniversitenin bulunduğu yer yetkilidir.

Konuyu daha iyi öğrenmek içi soruyorum, eğer işçi üniversitedeki hastanede sürekli olarak çalışıyorsa bu durumda sayın doğanel'e göre hastanenin bulunduğu yer yetkili midir?

Sayın Doğanel, ikametini gerektirecek kadar sürekililikten ne anlammız gerektiğini açıklarsa ve Sayın Balku'ya niye katılmadığını (ki bence aynı şeyi söylemişsiniz) belirtirse benim gibi acemi bir hukukçuya yardım etmiş olursunuz.

Uzatmak istemiyorum ama Sayın D'arc Selim Balku'ya neden katılmıyor, İkisi de aynı şeyi söylemelerine rağmen (bana göre) birine katılıp diğerine katılmayınca acaba konu hakkında benim nlamadğım birşey mi var diye düşünüyorum.

Ayrıca Sayın Balku biraz gecikmeli de olsa sizden özür diliyorum, zira sadece latife yapmaya çalıştım, lütfen benden alınmayın. (tekraradan yazmanza gerek yoktu muhabbeti için)

Yada ben herkesten konuyu uzattığım için peşinen özür diliyorum, ancak sadece daha iyi anlamak için çaba sarfediyorum...