Mesajı Okuyun
Old 15-02-2008, 19:23   #5
Av.Dilara Özbey

Sn.Mustafa Yağan'ın mesajından anladığım kadarıyla icra takibi başlatılmış. Yoksa başladığını farzedelim mi demek istedi? Ben takibin başladığı sonucuna vardım. Bu durumda noter ihtarından bahsedemeyiz diye düşünüyorum. Ayrıca mesajımda kira ilişkisi olmadığını iddia ederse derken sadece evde oturmadığını değil oturduğunu kabul etmekle birlikte para karşılığı oturmadığı gibi bir iddiadayı da kasdetmiştim. Benzer bir davamda kiracı evde tamirat karşılığı oturduğu şeklinde cevap verdi ive mahkeme de kabul etti. Biz yapamadık ama size tavsiyem elektrik su abonelikl kayıtlarını incelemeniz. Zira abonelikler kiracı adına ise kira kontratı sunmuş olması gerekiyor. Bu kontratı ise kiracı müvekkilinizin bilgisi dışında kendisi düzenleyip belediye ve elektrik kurumuna sunmuştur. Kiracı bir kurumda çalışıyorsa vergi iadesi alabilmek için kira kontratı sunmuştur.Zor ama buradan da araştırabilirsiniz. İmzayı da inkar edemez. Eğer orada görünen bedel sizin talep ettiğiniz kira bedeli veya ona yakın bir rakamsa işiniz hem kiracı olduğunu hem de kira bedelini ispatlama bakımından hallolmuş sayılır.