Mesajı Okuyun
Old 03-09-2009, 10:29   #1
hakkaniyet_

Varsayılan kiralayanın mecurdan baca geçirmesi

[FONT='Segoe UI','sans-serif']
Herkese iyi çalışmalar. Avukatlık bürosu olarak kiraladığım taşınmaz 6 katlı bir apartmanın zemin katında bulunmaktadır. Hemen bitişiğinde yine kiralayana ait olan ve şu an, ileride lokanta (pideci) olarak kullanılması için gerekli tadilat ve inşaatın yapıldığı boş bir dükkân mevcut. Büroyu kiralamadan önce, kiralayan büroyu gösterirken, bürodan ileride lokantası için baca geçirmek zorunda olduğunu söyledi ve ben de bunu büroyu kullanmaya başladıktan sonra kesinlikle kabul edemeyeceğimi, büroda yapacağı bir düzenleme varsa kullanmaya başlamadan önce yapmasını söyledim. Kiralayan daha sonra bacayı geçirmek için bir başka yol keşfettiğini, büroda bir bölme ya da düzenleme yapmaya gerek kalmadığını söylemişti. Ve bu mevzu bu şekilde kaldı. Bunun ardından 01.06.2009' da, 1 yıllık sözleşme ile büroyu kiraladım. Aradan geçen 3 aydan sonra kiralayan bacayı havalandırmaya ulaştırmak için lokantasının bitişiğindeki dükkân sahibinden izin alamamış. Bunun üzerine, bacayı havalandırmaya ulaştırmak için başka ihtimalinin kalmadığını ve bir hafta sonu büronun duvarını delip, bacayı bürodan geçirerek havalandırmaya ulaşmak zorunda olduğunu söylüyor. Ben de kabul etmiyorum bu isteğini. Kiralayan bu isteğinde haklı olabilir mi olayları en başından düşünürsek? Saygılarımla,[/font]