Mesajı Okuyun
Old 14-10-2013, 16:33   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar... çekişmeli boşanma davası actım.
1- ben bizim tarafımıza düşen eşyaları aldım evlendigimde hic borcum yoktu. ancak karsı taraf esyaları borc ile aldı ve borclar kendisinin ve ailesinin üzerine duruyor. ödüyorlardır herhalde su anda, haberim yok. ilk dilekcemde esyalardan yana bi talebim olmadı ancak simdi istiyorum hakkım olan herseyi. esyalarla ilgili herhangi bir talepte su durumda bulunabilir miyim? bulunursam borclarına da ortak olmus olur muyum?
2- nafaka istedik. gelir incelemesinde hangi ayın bordrosu incelenir? cünkü benim her ay degisiyor. bazı aylar gelirim karşı tarafınkinden düşük oluyor bazı aylar yüksek. bu durumda nasıl bir karar çıkar?

cevaplar icin simdiden tesekkür ederim..

1- Boşanma davası dilekçesinde "eşyalarımı aldım, eşya konusunda başkaca talebim yoktur" gibi veya buna benzer bir beyanınız yoksa, ayrıca bir dava açarak, talepte bulunabilirsiniz. Ancak eşiniz de evlilikten sonra(2002'den sonra alınan) sizin aldığınız eşyalar için aynı talepte bulunabilir ayrıca kendi aldığı eşyaların borcu bitmediği için, (borcu siz yükümlenmeseniz de) kalan borcun göz önünde tutulmasını talep edebilir.

2- Taraflar, bu gibi durumda son yılın maaş ortalamasının gözetilmesini isteyebilirler.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.