Mesajı Okuyun
Old 29-06-2009, 15:25   #3
NurTuna

Aslında sorunuza meslekte ya da meslektaşta cevabı vermeyeceğim. Şöyle söyleyeyim bence gerekeni biz yapalım ve yapılmasına vesile olalım. Siz de orada gerekeni yapmışsınız kendinizi üzmek yerine, artık insanların etik nutukları ile değil yaptıkları ile değerlendirileceğini görmüş oluyoruz.

Bu arada ben de paylaşayım, bunlar unutulmuyor. Uzun süre (18-19 yıl oluyordur) öncesinden itibaren duruşmalar konusunda karşı taraf ya da mübaşirden beklememeyi kararlaştırmıştım. İlk yıllarımdı ve bir duruşma için sizin gibi erken saate başlayan duruşmamda, adliyelerde esasen sadece aramızdaki ve mübaşir kale alırsa bir haberleşme olarak, listeyi işaretlemiş içerisi de kalabalık olduğundan duruşma kapısında bekliyordum. Dosyamı numarası ve sırası ile mübaşire de söylemiştim. Bir süre sonra benden sonraki sıradaki duruşma için çağrı yapıldı. Hemen duruşmamı hatırlattım, çıkanları göstererek mübaşir, bitti dedi. Nasıl olur diyerek salona girdim, ilgili meslektaşımıza da bekleyin ben yer olmadığından kapıda ve sıramı söyleyerek bekliyordum ve çağrılmadım dedim. Hakime taraf olarak çağrılmadığımı söyledim. Genç ama o duruşma tutanağı düzeltilmezse vazgeçmeyecek bir Avukat görünce Mahkeme Başkanı tutanağı düzeltmesi ve duruşmasını beni çağırmadan yaptığı için yenilemesi talebimi kabul etti, evet duruşma tutanağı yeniden düzenlendi, beyanımı sunup yeni duruşma günümü alıp çıktım.