Mesajı Okuyun
Old 14-01-2010, 14:35   #1
Av.EErdem

Varsayılan Kooperatİf Ödemelerİne İlİŞkİn Tespİt Davasi

Müvekkil 1992 yılında bir yapı kooperatifine üye olmuş ve binalar geçen bu yıl tamamlanarak tapular üyelere verilmiş. Ancak müvekkile sürekli ek ödemeler çıkarılmış, hatta kendisine karşı icra takibi yapılarak eksik ödemeler tamamlanmış. Ancak müvekkilin söylediğine göre yalnızca karşı tarafın ödediği vekalet ücreti değil, kooperatifin de avukatına ödediği meblağlar müvekkile yüklenmiş ve borcundan düşüm yapılmamış. Borca uygulanan faiz hesapları da yanlış yapılmış. Bana getirdiği evraklar üzerine kooperatiften borcun sebebine ilişkin ayrıntılı bilgi istememe rağmen halen cevap verilmedi. Çevre düzenlemesi ve faizi adı altında yine yüksek miktarda borçtan söz edilmesine rağmen henüz yeni bir icra takibi de yapılmış değil.
Müvekkil şu an kooperatiften alacaklı mı, borçlu mu olduğunu bilmediğini, borçlu ise de tarafsız uzman kişilerce hesap yapıldığında çıkacak rakamı ödemek istediğini söylüyor. Bu durumda nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz.
Tespit davası açmayı düşünüyorum, ama hala kafamda toparlayabilmiş değilim, cevaplarınızı bekliyorum.