Mesajı Okuyun
Old 16-06-2008, 07:44   #16
duyurucu1

Varsayılan Bu kararı nasıl savunayım?

İyiki bu 60YTL harç kuralı çıktı.Böylece ceza davalarına ilişkin temyizden de devlet harç alacakmış?Alsın canım hakkıdır.Zaten Yargılama işi nedeniyle asıl parayı götüren kim?Avukatlar.Eee.bu kadar parayı cebe indiriyoruz da accık da devlete versek fena mı olur?

Ağır Ceza davasında neresinden baksanız 10.000YTL'den aşağı dava alınmıyor.Hele Yargıtaydaki temyiz aşaması.Herhalde bir 30.000YTL falan alınıyordur.İcradaki takiplerde,%12 göstermelik.Her icra takibinde en az asgari 2.000TL-3.000TL arasında parayı cebe atıyoruz.Bu %12 karşı taraftan alınan.Esasında icra takibinde %12 lerin çok üstünde para ve hemde peşin olarak avukat tarafından alınıyordur.Peşin aldıktan sonra icra dosyası açılıyor.Yada böyle olmalı.

Olmuyor mu?Peki KDV ne olacak?KDV kanunu var.Avukat daha işin başında parasını hemde peşin olarak alıyordur.Aldığı varsayılır.Nereden mi Biliyorum.Denetim sırasında Maliye elemanları söyledi.Onlar bizden daha iyi biliyorlar ya.

Üç beş icra dosyası olsa avukat bir yıllık ofis kira masrafını çıkarır.Personel çalıştırıyorsa onun da sigortasını vs verir.Sonrası gelsin paralar gelsin paralar.

Bu avukatlık işinde güzel para var.Aramızda kalsın;çocuklarımın hepsini avukat yapacağım.
**
CMK alacaklarına gelecek olursak.Hımm.Sahi siz bu CMK davalarından Asliye Cezada 130 Ağır Cezada 400YTL mi alıyorsunuz?A vallahi inanmam.Yok yok inanmam.Bunda bir bit yeniği var.Koskoca avukat hiç 130YTL'ye CMK da dava alır mı?Belki bu devletten aldığınızdır.Bunun dışında barolardan doktorların yaptığı gibi "döner" vs adı altında muhakkak para alıyorsunuzdur.Hem CMK paralarının devlet tarafından verişlmediğine de inanasım gelmiyor.Koskoca devlet koskoca Maliye Bakanı hiç sizin paralarınızın üstüne yatar da sizleri "CMK alacakları!CMK alacakları!" diye bağırttırır mı?Ben bu işte aranızda kökü dışarda bozucu unsurların kokusunu alıyorum.Esasında Maliye Bakanı alacaklarınızı hemen öder.Belki bürokratik engeller vardır ondan ödenmiyordur.
**
Diyelim ki icraya itiraz ettiniz takibi durdurdunuz.İcra ceza Mahkemesi karar verdi Ağır Cezaya itiraz ettiniz.Hak arıyorsunuz ya 60YTL vermezseniz ağır cezaya itiraz yokmu?Yani paranız yoksa hakkınızı arayamıyor musunuz?Olabilir.Aranızda birkaç tane para kazanamayan yada aç gözlü olduğu için bütün paraları cebine indirdiği için 60YTL bulamayan avukat çıkabilir.Canım onunda kolayı var.Gidin adli yardım bürosuna deyin ki"Ben 60 YTL ödeyemiyorum.Benim yerime bu temyiz işlerinin takibi için bir avukat görevlendirilsin.İşte size çözüm.Demokrasilerde çözüm tükenmez.

**
Allah allah çok saçma bir yazı oldu galiba.Ama ne yapayım 60YTL mantığınısavunmak o kadar zor ki.Ne yapayım ben şimdi?Karşımda bu kadar avukat bana karşı hukuk ,kanun,Anayasa,İnsan hakları filan diye saldırırken beni sıkıştırıken,bu kararı nasıl savunayım?

En iyisi gideyim de devletin veznesindeki arkadaştan bu işin uygulaması nasıl yapılıyor öğrenip geleyim

Selam ve sevgiyle kalın