Mesajı Okuyun
Old 12-02-2008, 01:59   #1
EmMİNE

Karar Kocanın Sorumsuzluğu Nedeniyle Boşanma Dilekçesi ?

İYİ GÜNLER. Ben 1985 yılında evlenmiş bulunuyorum. Bu evlilikten 3 çocuğumuz oldu. 1997 yılında çalıştığı fabrika Özelleştirme nedeniyle kapatıldı ve tazminatı ödendi. Tazminatını atyarışı,kumar v.b. gibi şans oyunlarında bitirdi. Büyükdepremde Sapancada Prefabrik konutlarda oturduk.Bu süre zarfında 3 çocuğa bakmak için Okullarda günlük temizliğe gitti.Ama kendisi hiç çalışma taraftarı olmadığı gibi kumar oynamak için benden devamlı para alıyordu. 2004 yılında Özelleştirme idaresi tarafından MEB bağlı okullarda geçici işçi olarak çalışmaya başladı. Hemen Kredi kartı edinmiş ve takibe düşmüş,(Evliliğim boyunca Evdeki eşyalar 2 defa icrada satıldı. Şimdi 3 defa satılacak zannediyorum.) bu yetmediği gibi son olarak temmuz 2005 te maaş aldığı Bankadan İhtiyaç kredisi alıyor ve kefil olarakta beni gösteriyor. Tabii bunlardan nasıl haberdar olmadığımı soracaksınız.Geçenlerde eve Polis gelerek eski icralık olduğu borçlarından dolayı 10 hapis cezasına çarptırıldı. Bankanın avukatı ile görüştüğümde Herşeyi öğrendim.Şimdiye kadar eve aldığı mobilya olsun beyaz eşya olsun hiçbirinin parasını ödememiş. Şu anda okadar bunalımdayımki artık boşanmaktan başka bir yol göremiyorum. maddi durumum iyi değil. Yaşadığım şehirde bulaşıkçılık yapıyorum. hafta tatilimdede evler temizliğie gidiyorum. Boşanmam için nasıl bir dilekçe yazmalıyım. yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.