Mesajı Okuyun
Old 25-01-2007, 10:30   #4
Av.Duygu Keleş

Sayın mutlakadalet beni eski günlere götürdünüzSınav dönemi benim için tam bir kabustu.Günde 15 saat ders çalışırdım.Sadece 1 saat de uyku uyurdum.Bu da demek opluyor ki dersi gününde çalışmazdımSınava girmeden tüm kitabı ezberlemiş olurdum hatta.Ama sıraya oturduğum anda kafamdaki tüm bilgiler silinirdi sanki.Ama kağıda yazmaya başlayınca aklımdan sayfaları dahi çevirirdim.Demekki unutmamışım.Bir de yapmaktan en haz aldığım şey ve bir çok arkadaşımın benden nefret etmesini sağlayan şey sıraya oturduğum anda beynimde fırtınalar eserken sanki aylarcva o sınava hazırlanmışım ve herşeyi biliyormuşum gibi şarkılar mırıldanıp sırada birşayler öğrenmeye çalışan arkadaşlarımı çileden çıkartmaktıSınav sonrası ayrı bir kabus tabi.O soruyu sen ne yaptın?Bence yanlış bak doğrusu bu.Soru ve cevaplarıydı.Sınacvda kendimden emin olarak çözdüğüm bütün sorular pek çok arkadaşımın gayretiyle yanlış olurdu.Bide bunun açıklanma aşaması var tabi.Sınav listesinin önünde uzayan kuyruklar.Okula girer girmez ilk karşılaştığınız arkadaşınız Medeni uaul açıklanmış Duygu herkes kalmış.E ozaman bende kesin kaldım gel kantinde oturalım bakmaya gerek yok.der kantine geçer orda bir iki tartışmadan sonra dayanama listeye koşardım.Aaaaaaaaa geçmişim.E ahmetin ki ii geçmişti.O kalmış ben nasıl geçtim ve arkadaşlarınızın hain bakışları.İç sesleri gelir kulağınıza baksana kıza bir de kötü geçti diye ağlıyordu.Geçmiş.
Şu okul hayatında kaç arkadaş kaybettiysem hepsi sınav zamanıma denk geldi.Nefret ettiler benden