Mesajı Okuyun
Old 25-09-2010, 12:02   #229
Gemici

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Dünya ikincisi olmuş bir takımın, oyuncularına onların bir yılda kazandıkları rakamın %10unu prim olarak vermek, ülke gündemini bu kadar meşgul ediyorsa, halk bunu yargılıyorsa, bu hem onların ne kadar kazandığı, hem de henüz spor kültürüne ulaşamadığımızın bir göstergesidir.

Ben davayı açan ve o avukata destek veren insanlara sormak istiyorum, bu oyuncuların bir yılda ne kadar kazandığını biliyor musunuz? Çünkü bu oyuncuların o paraya ihtiyaçları yoktur. Ve bu yapılan oyuncularımızı küstürmekten başka bir şey de değildir.

Sayın Raşit Tavus,

1. 'Dünya ikincisi olmuş bir takımın, oyuncularına onların bir yılda kazandıkları rakamın %10unu prim olarak vermek, ülke gündemini bu kadar meşgul ediyorsa' demişsiniz. Benim düşünceme göre verilen primin kimin ne kazandığı ile değil, ülkenin ekonomisi ve sosyal durumu ile değerlendirilmeli. Verilen prim zaten mal mülk sahibi olan kişileri daha fazla mal mülk sahibi yapmaya değil, ülkenin ekonomik ve sosyal yapısı ile orantılı manevi değerlere yönelik olmalı.

2. 'bu hem onların ne kadar kazandığı, hem de henüz spor kültürüne ulaşamadığımızın bir göstergesidir.' demişsiniz. Size hak veriyorum! Ben, sizin belirttiğiniz spor kültürüne ulaşamadığımı kabul ediyorum.

3. 'Çünkü bu oyuncuların o paraya ihtiyaçları yoktur. Ve bu yapılan oyuncularımızı küstürmekten başka bir şey de değildir.' demişsiniz. Madem ki o paraya ihtiyaçları yok, parayı geri versinler veya bir vakfa bağışlasınlar.

Saygılarımla