Mesajı Okuyun
Old 19-09-2017, 17:16   #2
Av.tanas

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar22.04.2017 tarihinde eşim ile evlendim 5 ay lik evlilik sürecinde üzerine düşen bütün görevlerimk tamamla yaptığıma inanıyorum.. ara ara tartışmalar yaşadık en son tartışmamış anne evim kalirim lafı oldu .. 5 aylık bir evlilik ve aranıp sorulmadim.polis merkezine şikayette bulunup evime girdim evimde tüm.esyalar toplanmıştı ( resimledim ) kitlit değiştirilmişti beni evden kovdular kayınpederin ve kocam (elimde ispatlayabileceğim mesajlar var)Anne evinde kaldığım süre 1 gün evime dondum ve yukarıda yazmış olduğum manzara ile karşılaştım ...esim benden boşanmak istior aile baskisi ile.. ortada bir suc zina v.s yok yukarıda anlatmış olduğum gibi haklarım nelerdir nasıl bir yol izlemeliyim
Bu arada evime dondum ve psikoljik baskılar anlaşmalı boşanmam.icin baskılar başladı iş yerim arandı çevreme daha boşanmadan ayrıldığını soylemis esimle oturdugumuz ev babasına ait beni orada barındırmak.istemiolar ne gb haklarım.var

Sayın Konuk,
Öncelikle 5 aylık evli olduğunuzu belirtmişsiniz bu durumda anlaşmalı olarak boşanamazsınız,anlaşmalı olarak boşanabilmek için en az 1 yıl boyunca evli olma şartı aranmaktadır.

Eşiniz tarafından boşanma davası açıldığında,siz boşanmak istemiyorsanız ,cevap dilekçesinde karşı tarafın kusurlu olduğunu bildirmeniz ve delillerinizi sunmanız gerekir. Eğer boşanmaya karar verilecek olur ise aşağıda açıklanan isteklerinizi bildirebilirsiniz.

Eşiniz size karşı boşanma davası açtıysa ve sizde boşanmak istiyorsanız bu durumda karşı boşanma davası açmanız lehinize olacaktır.

Evlilik birliğinin bitmesinde kusurlu olan; şayet anlattığınız gibi, eşiniz ise elinizdeki mesajlar, fotoğraflar mahkeme aşamasında lehinize olacak hususlardır.

Koşulları varsa yargılama süresince,yoksulluğa düşecekseniz kusurunuz daha ağır olmamak şartı ile yoksulluk nafakası isteyebilirsiniz.Ayrıca yine anlattığınız olaylar sebebiyle maddi ve manevi tazminat isteyebilirsiniz.

Düğünde takılan altınlar, elinizden alındıysa; takıların aynen veya bedelinin faizi ödenmesi için dava açabilirsiniz.

Evlenme tarihinden sonra elde edilen gelirle mal edinilmiş ise mal rejimi tasfiye davası açabilirsiniz.

Boşanma davaları, pratik ve teorik olarak zor davalar olduğundan mutlak suretle hak kaybı yaşamamanız için bir avukat meslektaşımızdan hukuki yardım almanızda kesin fayda vardır.