Mesajı Okuyun
Old 08-09-2006, 21:35   #43
onur_k

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Sayın Erz.Huk.Fak.,
Yazınız iyi güzel, hoş da; okuduktan sonra dönüp bir daha anket sorusuna bakma gereği duydum ve evet takip ettiğim anket konusunun -hatırladığım gibi- "hukuk konusunda idealist misiniz?" olduğunu gördüm
Sayın JEANNE D'arc yazınızın başında belirttiğiniz düşüncelerden dolayı önce teşekkür ederim.Açıkçası yazımı bir daha okuduğumda sonuç bölümüne doğru konuyu biraz dağıttığımın farkına vardım ama bunda biraz da son günlerdeki ülke gündeminin etkisi vardı.Fakat ben bu yazıda daha çok şunu vurgulamaya çalıştım:bizi dış güçler maşa gibi kullanıyorlar,bizi tabiri caizse uşak yerine koyup her fırsatta hakkımızı yiyorlar,haksız duruma düşürüyorlar.Biraz siyasete gireceğim ama LÜBNAN'a TÜRK ASKERİNİN gönderilmesini zorunluluk haline getiren odaklar hergün ülkemizin bir köşesini yasa boğan terör olaylarına karşı
harekete geçilmesini,bu kötü gidişin durdurulmasını,sonlandırılmasını hiçbir şekilde istemiyorlar ve karşı çıkıyorlar
bizim de elimizden hiçbirşey gelmiyor çünkü onlara bağımlıyız! Durum böyle
iken biz hukukçulara(TÜRK HUKUKÇULARINA)hiç mi vazife düşmüyor.Tabi ki düşüyor! bu ülkenin hakkını uluslar alanda savunmalıyız.Çünkü hiçbir gücün TÜRK askerinin başkalarının güvenliği için can vermesini talep etme hakkı yoktur olamaz da.Yarın oralarda can verecek MEHMETCİĞİN ailesinin acısını kim dindirecek?Eşinin,varsa çocuklarının eski yaşantısını,umutlarını,sevinçlerini kim geri getirecek?Hiç kimse! yine ateş düştüğü yeri yakacak.Üstüne üstlük azar işitilecek!Bizim günahımız ne? Bugünlerde Avrupa Parlementosu TÜRKİYE konusunda bir rapor hazırladı bu raporda Kıbrıs'ın sahibi rumlarmış gibi bir tutum var.Türk limanlarının rumlara açılması,Kıbrıs'taki TÜRK tarafına ait silahlı kuvvetlerin azaltılması isteniyor,aynı şekilde SÖZDE ermeni soykırımının tanınması ve bunun yanında(YALANIN BU KADARI)<isimleri şuan aklımda değil kusura bakmayın> birkaç ırkın, dini grubun sözde soykırımının tanınması isteniyor.!Böyle bir yalan(ların)ın söylenmesi ve doğuracağı etkinin yanlarına kar kalması ve diğer ulusların gözünde TÜRKLERİN barbar,katil,vahşi gibi algılanması ülkemize ve milletimize çok büyük zararlar verecektir.Ve biz hukukçular olarak (tabiki bütün ülke olarak)üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmeli,aynı hassasiyeti göstermeliyiz.Bunun da yolu hakkını,hukukunu kararlılıkla,korkusuzca,hiçbir güçten çekinmeksizin kendine güvenen biz hukukçuların ve bu ülke için kafa yoran bütün herkesin çalışmasından,çaba göstermesinden geçmektedir.Dolaysıyla herbirimiz bu enbüyük ideali gerçekleştirme düşüncesinde olmalıyız.Herbirimiz bu idealin idealisti olmalıyız..!Hakkımızı Allahın hiçbir kuluna yedirmemeliyiz.Ve ben bu idealin idealistiyim,hayatım boyunca kendimden önce milletimin,devletimin hakkını ve menfaatini düşünücem,önüme çıkacak bütün engelleri de korkusuzca ve karalılıkla ve de Yüce Yaratıcının yardımıyla geçecem,GEÇECEĞİZ....