Mesajı Okuyun
Old 28-05-2006, 11:31   #1
NİLGÜN SEYMEN

Karar Bir hukuk mücadelesi..!

Kalın puntalarla.. yazıyorum..gözönünde olabilirliği açısından..

Bundan 10 yıl önceleri../-annemin erkek kardeşi<kendisi fiilen DAYIM>olur ama akraba gibi davranamadığı içindir ki bu sıfatı maalesef kullanamamaktayım..

3 hisseli birtakım mülkleri anneannemin rahatsızlığını fırsat sayarak ipoteğine almakta müthiş kararlı,TEYZEMİN O DÖNEMDE acil nakit paraya muhtaç olduğunu kavrayarak,avına saldıran kartal gibi üzerine atlayarak mülkün 3 te ikisini cüzi bir rakamla eline almıştı..
Her hafta tehditkar söylemlerle kapımıza gelerek annem ve babamla şiddetli dialoglar yapar ve ardına bakmadan giderdi -red- cevabıyla..
IRGANDI KÖPRÜSÜNÜN kıyısında şshsne bir ahşap ev..dış yüzeyden daracık bir kulübe gibi duruyor ama dere boyu arka cephesinde,sol yanındaki,şu an mülkiyeti arkadaşım İNCİ<TATVERENLERİN VARİSLERİNDEN-KAFKAS PASTAHANELERİ.>4 katlı bu binanın da arka cephesi tamamıyle bize ait bu ahşap binaya dahildi..

Neyse dışardan bakıldığında ufacık delme çatma ufacık kulübe gibi olan ama derinliği sınırları aşan bu arsanın planları çizdirilmiş..,mimar ve müteahitleri tasarlanmış..herşey tamam..ama anacığım baba hatıram diyor..satmamakta direniyor..

Annemin erkek kardeşi olan zat-ben bilirim bu evi söke söke almayı diyerek bağırarak geldi birgün kapımıza..
Bursadan av.......... BEYEFENDİYİ DE TUTMUŞ..
izale-i şuu davası açılmış..

Buraya kadar herşey siz hukukçulara göre yasal öyle değil midir..?
Dün sohbet köşesinde bununla ilgili konuşmaya çalıştığımda..
3.şahıs..belli oldu gibi alaylı bir tonlamayla karşılandım hukuk öğrencileri arasında..onlar ben sohbete katıldığımda
mal bölünmesi ve padaşlık mevzuatını konuşmaktaydılar..

tartıştıkları konu da aynı 3 hisseli bir mülkün paylaşımı olduğu için konuya katıldım ama nazik karşılanmadm diyebilirimkeşke hiç katılmasaydım aralarına..ve ben; ..teori ile pratiğin asla örtüşmediğini anlatarak çıkmak zorunda kaldım aralarından..
Neyse konumuza dönelim..,eve bir zarf geldi dava açılmış..,bizim dayı bey cüzdanındaki şişkinliğe dayanarak ihaleye girdi ve -FAHİŞ BİR RAKAMLA-aldı evi annemin elinden..

Tabi kanunun esnemesi diyenler var yine aranızda..
Hangi esnemedir ya!Kredi kartları olanlara esneyen,o dönemdeki portföyü uygun olmayan garibanlara da -YAY-gibi geriliveren /ZENGİNİN YANINDA/yeralan bir anayasa..

Kahretsin böyle anlayışa..kahretsin..Evde şerit metrelerle
ölçümler yapılırken annemin tansiyonu hat safhada yere düştü düşecek..,koluna girdim..
-Üzülme anacığım dedim..
Dayı bey oturmuş duvarın kıyısına yakmış bir cigara ..,dumanını anacığımın tam ortasına üfürerek bağırmakta..

Ablaaa ablaaa!şeriatin kestiği parmak kanamaz..!
Orada devlet oydu bunu hissettim..
Adalet ve yasalar da oydu..

Anacığım zayıf bir ses tonuyle yanıtladı..olsun kardeşim ama ben sana bu toprağı helal etmeyeceğim..bana verdin3-5 kuruş para..
ne ev alabilirim o parayla ne araba..yazıklar olsun sana..

Neyse o dönemde anneannem hasta,MAKSEMDE BAŞÇI İBRAHİM MAHALLESİ OKUL SOKAK DA 450.METREKARE DE AYRI BİR MÜLK DE VAR..

Aynı av............ hazretleri yine tutulmuş..,
anneannemden vekaletler alınmış..,
2. eve de saldırı var..YAPAMAMIŞLAR-
Niçin o 2. mülk anneannemin anacığından miras,ve anneannem tek evlat olduğu için
ZEHRA DÖLCEL
adından ÜLFET DÜVENCİOĞLU adına tescil edilmediğinden dolayı,eve bir sabotajda bulunamadılar..galiba bu ilahi adalet..

Sonra bir komplo daha HEM TEYZE HEM AMCAOĞLU OLAN yalçın seymen..,av............ TUTARAK aynı işi denemiş ve başaramamış..bu arada zavallı anneannem dayı bey ile teyze oğlu arasında top gibi evden eve atılıp durmakta..

Hani ben seni daha iyi bakarım anne..gibilerden olay farklı ama..iş..maksem başçıibrahim mah.okul çıkmazında mevcut eve el koymak..elde 2 sahtekar vekalet..vaatlerle alınan..

O iki avukata da bu akrabalara da ne demeli..bilemiyorum şu an..

Neyse tam bu 2 açık göz evi aralarında çekişip dururken anneannem kahrında ölüverdi...
Bu arada annem hiçbir surette anneannemi asla görememekte..

Olay ve komplolar çöktü tabi,ırgandı köprüsündeki ev 3 katlı lüx bir villaya dönüştü..
DAYI BEY ..aniden onkolojiye yatırıldı ve çok kısa bir süre içinde akciğer kanserinden büyük ızdıraplar çekerek vefat etti..
Başucunda annem vardı yine..gözyaşları içinde..ERHAN..kardeşim ölme neolur canım kardeşim diye hıçkıra hıçkıra ağlayan..

Ardından amcamın vefatı arkasından amcam ile babam arasında 2 hisse olan incirli cad.yer alan bir köşe dükkan
HEM TEYZE HEM AMCAOĞLU OLAN SN.YALÇIN SEYMEN TARAFINDAN YİNE İZALE.İ ŞUU davası açılarak elimizden komik bir rakam ile alınıverdi..

Ben dedim ki ;..ev alalım yine..2 bölük pörçük para..ırgandı dan anacığımın evi+dükkanın parası babamında azıcık birikmişi var garibimin..;Namazgah ıhlamur sokakta KUŞ KAFESİ KADARufacık bir dairecik alabildik o 2 parayla..
Ah..ah..ben bunları da yaşadım..
Bu gün o ev -maksemdeki ..hala daha durmakta ..3 hisse..
Kimbilir hangi akrabam..!YENİ BİR izale-i şuu Davası açacak ve onu da bedavaya kapatacak..
ADALET VAR YA...!

PARASI OLAN VE CÜZDANI ŞİŞKİN HERHANGİ bir akrabam.. esnemiş ama fazlaca esnemiş yasalardan yola çıkarak..!o mülkü de bizden çalacak..ama ne zaman..meçhuldür o tarih..!

Bugün NAMAZGAH'ta 3 daire ve şu an oturduğum müstakil ev var.BABAMDAN KALAN...annem sağ;
2 kardeşiz..ben asla ablacığıma -izale-i şuu davası açarak onu dolandırmayı falan tasarlamıyorum..
Ama o bunu yaparsa şayet hiç düşünmeksizin bir kalemde onu da silerim..bundan eminim..o moloz yığınlarından alacağını gasp yolu ile fazlasıyle alır ama kardeşliğini de yok sayar..
Ayrıca ben mal meraklısı değilim..acziyetin ve köşeye sıkıştırılıvermenin karşısındayım..

NİLGÜN ÇAKICI
Sevgiyle kalınız..

NOT;
Yaşamın gerçek yüzü ve de madalyonun gerçek yüzü;
o kalın kitapların sayfalarında değil ,pratikte böyle dramlarda yer alıveriyor..

=YARGIYA VE DE ADALETE KÜS OLAN SADE BİR VATANDAŞIM ARTIK..!

teori+pratik=0....koskoca bir sıfır..
28.05.2006
12.31
pazar