Mesajı Okuyun
Old 31-03-2014, 10:31   #1
nephilis

Varsayılan Zihinsel Engelliler öğretmenliği rayiç ücret araştırması için nerelere yazı yazılabilir?

Değerli Meslektaşlarım,
Öncelikle herkese kolaylıklar dileyerek soruma geçiyorum;

Müvekkil devlet okullarından emekli olup, emekliliğinden sonra Zihinsel Engellilere yönelik eğitim veren Özel okullarda sözleşmeli olarak öğretmenlik ve yöneticilik yapmaya devam etmiştir. Son görev yaptığı okulda 6 aylık birikmiş ücretini alamamıştır. Biz de birikmiş bu ücret alacağı için dava açtık. Ücrette taraflar arasında anlaşmazlık olduğundan bu iş için ödenen rayiç ücretin tespiti için ilgili yerlere yazı yazılmasını talep ettik. Mahkemede bu talebimizi kabul ederek İstanbulda bir eğitim sendikası ile bulunduğumuz yerin ilçe milli eğitim müdürlüğüne yazı yazdı. Sendikadan gelen yazıda bu türden sorulara cevap veremediklerini belirten bir cevabi yazı geldi. İlçe milli eğitim müdürlüğünden ise "sözkonusu ücret asgari ücretten aşağı olamaz." şeklinde yetersiz bir yazı cevabı geldi. Bunun üzerine hakim bey bize rayiç ücret için yazı yazılabilecek ek yerler bildirmemiz için süre verdi. Sorum ise işte bu noktayla ilgili;
Acaba Zihinsel Engellilere yönelik eğitim veren bir kurumda öğretmenlere ödenen emsal ücretin tespiti için başka hangi kurum ve kuruluşlara yazı yazılabilir?

Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar..