Mesajı Okuyun
Old 21-08-2009, 11:58   #75
üye18721

Alıntı:
Yazan Gemici
Avukata saldıran kişiyi savunmam!

Seri katilleri savunmam!

Teröristleri savunmam!

Cinsel saldırganları savunmam!

Suçlu olduğunu bildiğim kimseyi savunmam!

Yukarıdaki ‚SAVUNMAM’lar konusunda bir mesaj yazacaktım. Vazgeçtim yazmaktan, bundan üç seneye yakın bir süre önce yazdığım bir mesajımı okuduktan sonra. Yeni bir mesaj yazmış olsaydım, aynı kelimeleri kullanmıyacaktım belki de, ama içerik olarak aşağı yukarı aynı şeyleri yazacaktım herhalde.

ÜZEYİR GARİH CİNAYETİ...

Bazı görgü tanıkları cinayetin faili olarak çevresinde Deli Fuat olarak tanınan 14 yaşındaki Fuat N.'yi gösterdi. Garih'ten sadaka aldığını belirten 8 yaşındaki Yeşim adında bir kız çocuğu, polise F.N.'yi Garih'in yanında gördüğünü ve bir süre konuştuklarını anlatmıştı. Üstelik F.N.'nin aynı gün bıçak bilettiği tespit edilmişti. Bunun üzerine Fuat N. polis tarafından gözaltına aldı. Faili yakaladığından emin olan polis bazı gazetecilere F.N.'nin sorguda cinayeti nasıl ve neden işlediğini anlattığına dair sonradan yanlış olduğu anlaşılan bazı ifadeler sızdırdı. Medyaya bilgi veren polisler Fuat N.'nin ifadesinde sık sık mezarlığa gelen Garih'ten para aldığını ve bu şekilde birbirlerini tanıdığını söylediğini belirterek, "O gün de para istedim vermeyince de önce sırtından sonra da diğer yerlerinden bıçakladım. Cüzdanındaki paraları da alıp kaçtım" dediğini ve uçucu madde bağımlısı olduğunu söyledi...

14 yaşındaki Fuat N.de cinayet zanlısı idi...