Mesajı Okuyun
Old 21-11-2011, 21:03   #14
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ben yine şanslıymışım.

Aynı dairede 1,5 yıldır bekleyen dosyalarım var. Paralar icra dosyasında yatıyor. Müvekkiller arayıp duruyor.

Siz 2 yılı devirmişsiniz.

Sayın Ergin,

Yargıtay'da özellikle 2 ve 9. HD.'ne "iptal daire" diyorlarmış. Bizzat ben de duydum: "Ha, onlar mı, yazııık, onlar iş durumundan iptal durumda." kabilinden konuşuluyor.

Bu şartlar altında, dosyalara sağlıklı nüfuz edilerek temyiz tetkikatı yapılabileceğine inanmıyorum.

Aile Mahkemesinde bir dava açmıştım zamanında. Hakim açtığım davayı reddetti. Şaşkındım. Birkaç gün sonra konuşmak için odasına gittim. Daha ben birşey demeden, sizi hatırlıyorum buyurun dedi. Oturttu, çay söyledi. Avukat bey, nasıl yaptım bilmiyorum, açıkça yasaya aykırı bir karar verdim, gözüme uyku girmiyor; üzgünüm, özür dilerim, temyiz edin hatam düzeltilecektir dedi.

Üzgün olsam da ne yalan söyleyim, teselli edebilmişti hakim beni... Geçen, dosyayı kontrol ettim, sonuç: Yasaya, okunan kağıtlara, delillere ve gerektirici sebeplere vs. vs. vs. hükmün ONANMASINA.

Olan, hukuka ve ona olan toplumsal inanca oluyor...

Daha da moralimi bozan bir hususu söyleyim: Hakim davayı kabul etse ve o şekilde temyize gitse idi, Yargıtay'ın yine onama kararı vereceğini düşünmem...

Saygılarımla.