Mesajı Okuyun
Old 17-12-2011, 08:22   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
eşim aile birliğinin temelinden sarsılmasını neden göstererek boşanma davası açtı ve yıprandığı gerekçesiyle manevi tazminat talebinde bulundu. yaptığı suçlamaları kabul etmiyorum.görüştüğüm avukatlardan birisi eşimin açtığı davada boşanırsak onun haklı bulunacağını söyledi. haklı olduğumu ispatlayabilmem ve tazminat talebinde bulunabilmem için açılmış davayı reddedip karşı dava açmamız gerektiğini söyledi. yıpranan tarafın kendim olduğunu ve suçlamaların asılsız olduğunu karşı dava açmadan eşimin açtığı davada ispatlayabilir miyim, yoksa haklı olmam için karşı dava açılmak zorunda mı?

Sayın konuk,
Boşanmak istemiyorsanız, karşı dava açmadan, bu davada eşinizin iddialarının asılsız olduğunu, kusurun onda olduğunu ispat ederek davanın reddini sağlayabilirsiniz. Ama siz de boşanmak istiyorsanız ve tazminat talepleriniz varsa, karşı dava açıp aynı şekilde evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına eşinizin davranışlarının yolaçtığını kanıtlamalısınız. Bu durumda eşinizin davası red, sizinki kabul edilebilir.
Her durumda davalarınızda bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanızı öneririm.