Mesajı Okuyun
Old 17-02-2010, 13:50   #10
Nusret

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Son mesajımı yazdıktan sonra başka bir ilde oturan müvekkilim ile görüşerek boşanma davasının ilgili duruşma tutanağını istedim. Tutanak geldiğinde gördüm ki, taraflar maddi ve manevi tazminat talep etmediklerine ilişkin beyanlarının altını imzalamışlar.

Bu durumda, bizim sadece irademizin sakatlandığına dair iddiya dayanma imkanımız kaldı diye düşünüyorum. Haklı mıyım? Bu durumda, müvekkil bayanın iradesinin sakatlanması (boşanma aşamasındayken kocanın, müvekkil kadın üzerine kayıtlı olan evle ilgili bir şey talep etmeyeceğine dair beyanına güvenen müvekkilin bu beyana güvenerek maddi ve manevi tazminat ile kendi adına nafaka talep etmemesi) halini hangi delillerle ispatlayabilirim? Bilinebileceği üzere, bu türden olay ve olguların belgesi olmaz pek. Tanık beyanlarına dayanabilir miyim? Ayrıca, 20 yıllık evliliğin büyük bir kısmında kocasının hakaretlerine, aşağılamalarına, zaman zaman da fiziki şiddetine maruz kalan bir kadının, herhangi bir güvence almadan boşanma davasında maddi ve manevi tazminat talep etmemesi hayatın olağan akışına da uygun değildir. buna dahi dayanamaz mıyım?