Mesajı Okuyun
Old 08-12-2009, 16:13   #4
msahinparlak

sayın meslektaşlarım Av. Cesur bey ve Av. Araf, öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. olayın meydana gelmesinde yaralanan kadın seyirci konumunda ancak daha öncesinde boşanma davasında şüphelinin aleyhine tanık olarak ifade vermiş. tanıkların ifadesine göre kadın şüpheliye bağırarak yapma eşine ve kayınpederine ateş etme diyerek bağırmış. bunun üzerine şüpheli tüm bu olaylar senin yüzünden meydana geldi diyerek kadına doğru yönelmiş ve bir kaç metre mesafeden bir el karın bölgesine ateş etmiş ve daha sonra kendiliğinden olay yerinden yürüyerek ayrılmış ve gidip tabancayı boğazın derin sularına atmış. olayda tek bir kurşun var tek el ateş etmiş yakın mesafeden. adli tıp hayati tehlike geçirdiğine dair rapor vermiş. dava önce yaralama vasfı ile asliye cezaya açıldı, mağdure vekilinin itirazı ile suç vasfı öldürmeye teşebbüstür gerekçesi ile ağır cezaya gitti. ama bizim lehimize olan durumlar var. örneğin bir el ateş edilmiş, öldürme kastı olsaydı müteaddit kere ateş etmesi gerekirdi. öldürmek istese önce eşini öldürürdü. ayrıca diğer müştekiler şikayetten vazgeçtiler ve sanığın bir kişiyi öldürmeye kastedecek kişilikte olmadığına dair ifade verdiler. ben suçun vasfı konusunda umutluyum ama yargıtay kararı bulamadım. araştırıyorum. selam ve saygıyla