Mesajı Okuyun
Old 10-01-2007, 20:42   #49
minee.mine

Alıntı:
Değil mini etek çıplak tırmansa o direğe, kimse o kadına el süremez, sürememeli.
Haklısınız el sürememeli fakat sürüyorlar yani el süremez diye bir şey yok, hemde öyle bir sürüyorlarki ellerini, sonra gazetelerde okuyoruz bu olayda olduğu gibi, bu sadece bizim ülkemizdede değil, diğer ülkelerdede aynı şekilde devam ediyor. Taciz veya tecavüz olduktan sonra istediğimiz kadar bağıralım 'çıplak da olsam bunu yapmaya hakkı yok' diye. Tabiki her kadın istediği gibi giyinmeli fakat ortamı biraz hesaplayıp birazda böyle önceden nasıl olacağı bilinen yerlere giderken, belki biraz daha aklını kullanarak giyinmeli. Taksimde her yıl yaşanıyor bu olaylar, o kadın oraya üzerinde pantolonlada gitse durağa tırmanırken yaklaşık otuz el yardıma koşacaktı taciz amaçlı. İnsanların otobüs durağı'nın tepesine çıkışları zaten çirkin birde buna mini etekle katılan kadını hiçbir şekilde anlayamam adamlar elle taciz ettiler sorun oldu ellemeyip sadece bakmakla yetinseler sanırım sorun olmayacaktı.
Burada aslında olayı kadın erkek diye ayırmayıda yanlış buluyorum çünkü insanların bakmasına ve dokunmak için cesaret bulmasına neden olan durum önemli olan. Taciz suç ise, teşhirde suç olmalı kadın veya erkek karşı cinsi uyarıp sonrada ben özgürüm istediğimi giyer, istediğimi yaparım demeyi çok adil bulmuyorum.

Saygılar