Mesajı Okuyun
Old 10-01-2007, 19:24   #48
ramses

olayi ben de izledim tv"de ve oldukca sinir ediciydi..gerci "ben adamimi tanimazmiyim!" babinda cok da sasiracak bir sey yok ama yine de!...hani diyorum bunun sebebi bir türlü doymak bilmeyen cinsel aclik midir? hmmm......itiraf edeyim ben de acim cinsel olarak ama vallahi kimseye saldirmak bu güne kadar aklimdan gecmedi..... cinselligin abartili, erkek dilinde bicimlenen piyasadaki sakat tedavül tarzi midir? isin icinden pek cikamadim dogrusu..

affedersiniz,"disi kancik kuyruk sallamazsa erkek köpek pesinden dolasmaz" in bir sekilde hücrelere islemesi mi?

gerci diger taraftan düsününce bunun cinselligi asan sosyo-kültürel bir boyutu oldugunu düsünüyorum..genel olarak faili sorumlu tutmaya, onun kendi eylemlerinden sorumlu bir birey olarak isledigi suclarin cezasini cekmeye davet etmekten ziyade, faili anlamaya, onu yaratan kosullara sempati duyup sucunu bir sekilde relative edip sulandirmaya yatkin bir dilimiz var.."kader kurbani" lafini bizden cok kullanan yok sanirim..yahu adam tüfekle kac can almis, kelle kesmis, mide koparmis..bunun nesi kurban, neyin kurbani? hukuk fakültelerinden 20 defa atilip 20 defa affedilen tanidiklarimiz da keza var...neyse olayi dagitmayalim fazla..

demem odur ki, tartisilan olayda tacize ugrayanlarin yaptiklari eylemlerle faillerin tepkisi arasinda hic bir surette baglanti kurulamaz..sana hakaret edeni tokatlarsan, tokatlayani bicaklarsan, böyle bir baglanti kurulabilir..yilbasinda saat 12 ye yaklasinca degisik giysiler giyinmek, acik giyinmek, kafayi cekip cakirkeyf dolasmak miladi takvimi kullanan her yerde bu isin raconudur ve bunu hösgörüp hosgörmemek kimsenin, rahatsiz edilmedigi sürece, haddi degildir....eger birileri asiri derecede acik giyinir, ne bilem cinsel organlari baskalarinin görecegi sekilde sergiler veya teshircilik yapar ise bu durum karsi cinsi tahrik etme baglaminda degil, olsa olsa kamu düzenine muhalefet teskil eden kabahat-suclar kapsaminda ele alinir ki bu da hemen hemen her modern ülkenin ceza kanununda yer alan bir suctur.....bu duruma sahit olan sahislarin öncelikli görevi ise; vazifeden istifade etmek, sarkintilik edip bunu mesrulastirmak degil, bu hos olmayan vaziyetten ülkenin güvenlik-zabita güclerini bir an önce haberdar etmektir..

farzedelim ki bu gavur kizlar söyle deseydi: sizler erkek degilsiniz ülen, homossunuz, seyiniz kalkmiyor, yumusaksiniz vs, erkekseniz ispatlayin.. o zaman tabii olayi bambaska degerlendirebilirdik

ceza hukukunu görmeyeli cok oldu ama, fail magdur ve tahrik namina aklimdan kalanlar bunlar