Mesajı Okuyun
Old 10-01-2007, 16:56   #47
ISIL YILMAZ

Alıntı:
mini eteğinde yeri ve zamanı var.bu ülkedede mini eteğin rahatça giyilebileceği çok yer var.ama bunu dikkatli düşünmek lazım.her türlü magandanın rahatça girebildiği böyle bir yerde mini etek giyersen olacağı budur demekten alamıyo insan kendini.sanki"o başka ülkelerde" mini etekli bayanlar taciz edilmiyomu?bayanlar biraz mantıklı düşünelim lütfen!!!

Sn.Çakmak,

" O başka ülkelerde" de yanlış yapılıyor, o halde. Benim mantıklı düşünme tarzım bana bunu söylüyor en azından.

Ben olayı izlemedim. Kadın niye tırmanmış otobüs durağının tepesine hiç bilmiyorum, doğrusu önemsemiyorum da. Kadının ( mağdurenin ) nereye tırmandığı tacizin değerlendirilmesi açısından bence belirleyici değil. Değil mini etek, çıplak tırmansa o direğe, kimse o kadına el süremez, sürememeli.

Bugün mini eteğini yerine göre giy derler, yarın uzun etek giy heryerde derler, öbür gün e, sokağa çıkma hiç çıkma en iyisi ortalık "maganda" kaynıyor derler !
Herkesi tenzih ederek söylüyorum : Haklarda ve anlayışta gerileme her zaman kadın bedeni üzerinde yürütülen politikalarda kendini göstermeye adaydır. Sn. Çağlayan Ergin'in bu forumda açtığı kadın = uygarlık başlığındaki sözü gözden geçirmeyi öneriyorum.

Saygılar.